Projekty realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego

1. Projekt pt. „Poprawa jakości wysokospecjalistycznych usług medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.”

Całkowita wartość projektu 1 226 100,00

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

W ramach projektu Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zakupił spiralny tomograf komputerowy – czterorzędowy oraz aparat ultrasonograficzny z głowicą i wideoprinterm dla Pracowni Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej w Zespole Szpitalnym przy ul. Dekerta 1

2. Projekt pt. „Poprawa bezpieczeństwa terapii pacjentów hemodializowanych Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.”

Całkowita wartość projektu 603 900,00 zł.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Zakup 6 sztuk aparatów do dializoterapii wraz z multifiltrem dla Stacji Dializ

3. Projekt pt. „Poprawa jakości wyposażenia aparatury w terapii pacjentów
Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.”

Całkowita wartość projektu 542 827,50 zł.

Zakup trzech sztuk aparatów do znieczulenia oraz trzech sztuk respiratorów dla Oddziałów Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Bloku Operacyjnego

4. Projekt pt. „Jakość badań radiologicznych gwarancją bezpiecznej terapii pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim".

Całkowita wartość projektu 854 000 zł.

Zakup dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej w Zespole Szpitalnym przy ul. Jana Dekerta Aparatu Ultrasonograficznego z głowicą i wideoprinterm.

Sprzęt cyfrowy do diagnostyki radiologicznej znacznie rozszerza możliwości diagnostyczne i terapeutyczne w leczeniu chorób nowotworowych, układu krążenia, urazach wielonarządowych, diagnostyce jamy brzusznej i innych schorzeń oraz urazów narządu ruchu. Dzięki projektowi diagnostyka stała się kompleksowa, bezpieczna i skuteczna co znacznie zwiększa wykrywalność chorób układu krążenia oraz chorób nowotworowych.

5. Projekt pt. „ Diagnostyka endoskopowa dla wczesnego wykrywania chorób nowotworowych"

Całkowita wartość projektu 378 800 zł.

Zakup endoskopu z torem wizyjnym wraz z osprzętem do sterylizacji do wykrywania raka przewodu pokarmowego dla Wojewódzkiej Poradni Gastroenterologicznej Szpitala. Aparat umożliwia wykonywanie wczesnej diagnostyki i zabiegów polegających na pobraniu materiału do badań histopatologicznych w celu wykrycia choroby nowotworowej przewodu pokarmowego. Projekt umożliwia wyrównanie stosowanych diagnostyk i terapii w lecznictwie specjalistycznym i wysokospecjalistycznym stacjonarnym i ambulatoryjnym, ograniczenie zachorowalności na nowotwory złośliwe.

6. Projekt pt. „Telemedycyna dla zdrowia"

Całkowita wartość projektu 832 040 zł.

Zakup sprzętu, oprogramowania i wyposażenia systemu do obiegu informacji medycznej, systemu przechowywania i przetwarzania danych medycznych oraz rozwoju usług w zakresie telemedycyny poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych również e-usług medycznych oraz wyrównanie dysproporcji w zakresie dostępu i wykorzystania nowoczesnych technologii .

Projekt stanowi narzędzie w edukacji i szkoleniu kadr medycznych, wpływa na poprawę usług medycznych, spowoduje możliwość tworzenia wielodyscyplinarnych zespołów medycznych do rozstrzygnięcia złożonych problemów zdrowotnych.