piątek, 08 listopad 2019 14:09

Żeby czyste ręce mieć trzeba tylko chcieć

fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

#szpitaluczy myj ręce - Przedszkole Miejskie nr 3 w Gorzowie Wlkp.
Mycie rąk to nie strata czasu, ale inwestycja w zdrowie. Wiedzą o tym przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ul. Słonecznej w Gorzowie Wlkp. To kolejna grupa dzieci, którą odwiedzili pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w ramach projektu „#szpitaluczy”. Cztero-, pięcio- i sześciolatki podczas warsztatów samodzielnie zrobiły mydełka, wysłuchały książeczki o bakteriach zamieszkujących dłonie i nauczyły się rymowanego wierszyka o myciu rąk. Na zakończenie spotkania każde dziecko dostało certyfikat, materiały edukacyjne, a grupa plakat do powieszenia w łazience.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. podobne spotkania organizuje raz w miesiącu. Chętne przedszkola mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.