poniedziałek, 14 październik 2019 08:04

#szpitaluczy - MYJĘ RĘCE Wyróżniony

Akcja „Myj ręce” to jeden z elementów programu edukacji #szpitaluczy,  jaki przeprowadzamy dla przedszkoli i szkół w naszym mieście. Ta odsłona programu dotyczy najprostszej profilaktyki zdrowia czyli mycia rąk, z którą będziemy jeździć do gorzowskich placówek oświatowych.
Realizacja - 1 raz w miesiącu przez cały rok, czas - ok 1,5 h.
Przez ręce są przenoszone m.in. rotawirusy i norowirusy odpowiedzialne za biegunki, gronkowiec złocisty powodujący zakażenia skóry i zatrucia pokarmowe, pałeczki Salmonella, Shigella, patogenne Escherichia coli, jaja tasiemca i owsika. Zakażenia i zatrucia pokarmowe, powodowane przez te drobnoustroje określane są jako choroby "brudnych rąk".
Uważamy, że jest to temat ważny z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej przede wszystkim dla rodziców, pracowników placówek oraz co najważniejsze dla dzieci - dzięki uczeniu prawidłowych zachowań już od najmłodszych lat, jesteśmy w stanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wielu chorób.

Inauguracja – nieprzypadkowo odbywać się będzie w dniu 15 października (br.) ponieważ ten dzień od 2008 roku przez ONZ ogłoszony jest jako Światowy Dzień Mycia Rąk,
ok godz. 9:00 w Niepublicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Chatka Małolatka przy ul. Dekerta 93 w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy zainteresowane przedszkola do zgłaszania się do programu pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WAŻNE!
Wg informacji podanych w 2016 r. przez WHO  liczba dzieci do roku 5 życia, które umierały na całym świecie z powodu powikłań wynikających z nie mycia rąk wynosi ok. 2 milionów. - powodem były głównie biegunka i infekcje górnych dróg oddechowych .