Programy profilaktyczne

poniedziałek, 04 styczeń 2021 13:05

Profilaktyka raka szyjki macicy

Rak szyjki macicy to jeden z częstszych nowotworów występujących u kobiet. Na wczesnym etapie jest wyleczalny w ponad 99% przypadków. Niewykryty i nieleczony może prowadzić do śmierci. Dlatego każda kobieta po 25 r.ż. powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badania cytologiczne. Rak szyjki macicy jest szóstym co do częstości występowania nowotworem u kobiet w Polsce – stanowi ponad 10% nowotworów u kobiet. Rocznie jest wykrywany u ok. 3000 kobiet, a 1700 z nich umiera z jego powodu. Regularne badania cytologiczne pozwalają wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym – uleczalnym – stadium choroby. Badania dowodzą, że 1,5- 2% rozmazów cytologicznych jest nieprawidłowych i wymaga dalszej diagnostyki.*

poniedziałek, 04 styczeń 2021 11:43

Program badań prenatalnych

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia realizuje PROGRAM BADAŃ PRENATALNYCH.
Celem programu jest umożliwienie identyfikacji ryzyka wad i wczesnego rozpoznawania wad płodu, profilaktyka chorób dziedzicznych w rodzinach wysokiego ryzyka genetycznego oraz zwiększenie dostępności badań prenatalnych w Polsce.
Bezpłatne badanie można wykonać w Wojewódzkiej Poradni Ginekologiczno-Położniczej i Patologii Sutka.
Rejestracja: tel. 95 7331 149

poniedziałek, 04 styczeń 2021 11:30

Pomożemy wygrać z bólem i przywrócimy sprawność

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie realizuje program "Rehabilitacja szansą na aktywność zawodową" skierowany do osób z chorobami narządu ruchu, powodującymi niepełnosprawność fizyczną i społeczną.
Jeśli pracujesz lub jesteś bezrobotnym zdolnym do podjęcia pracy, masz więcej niż 15 a mniej niż 60 (kobiety) lub 65 (mężczyźni) lat, mieszkasz w województwie lubuskim, nie odbywasz rehabilitacji w innej placówce - zgłoś się do nas. Pomożemy Ci wygrać z bólem i przywrócimy pełną lub maksymalnie możliwą do osiągnięcia sprawność fizyczną oraz zdolność do aktywności zawodowej.

poniedziałek, 04 styczeń 2021 11:23

Zadbaj o siebie – zrób kolonoskopię

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. prowadzi program badań przesiewowych raka jelita grubego, w ramach którego w krótkim terminie można bezpłatnie wykonać kolonoskopię.

Masz bóle brzucha? Czujesz się osłabiony? Dopadają Cię zaparcia, a w stolcu pojawia się krew? To mogą być objawy raka jelita grubego, który jest uważany za jeden z najbardziej podstępnych nowotworów. Dlatego warto zgłosić się na badania.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.