POZ

poniedziałek, 19 kwiecień 2021 13:46

Zmiana numeru telefonu do POZ i Izby Przyjęć

UWAGA PACJENCI!
W związku z uruchomieniem nowej Izby Przyjęć i szpitalnego punktu POZ informujemy, że dotychczas obowiązujące numery telefonów niebawem zostaną wyłączone i zastąpione nowymi.
Osoby, które chcą nawiązać połączenie z pracownikami Izby Przyjęć czy lekarzem dyżurującym w punkcie nocnej i świątecznej opieki medycznej już teraz  mogą korzystać z nowych numerów.
NOWE NUMERY TELEFONÓW:
95 78 27 308
95 78 27 309

Znów można korzystać z usług medycznych świadczonych przez lekarzy i pielęgniarki w gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
Od teraz osoby wymagające pilnej konsultacji medycznej - po zamknięciu gabinetów lekarzy rodzinnych - mogą zgłaszać się osobiście do szpitalnego punktu POZ. Nadal można też korzystać z teleporad. Dzwoniąc pod numer 95 7331 240 lub 95 7331 238 pacjenci są rejestrowani i przełączani do gabinetów lekarskich. Lekarz po rozmowie podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu (np. wypisaniu e-recepty, e-zwolnienia) i udziela dalszych wskazówek.
Przypomnijmy. Gabinety POZ w gorzowskim szpitalu czynne są w dni powszednie od godz. 18.00 do 8.00, w soboty, niedziele i święta – przez całą dobę.

Już nie tylko przez telefon. Od dziś (1 kwietnia) z punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej w gorzowskim szpitalu można skorzystać także dzięki video połączeniu, pozwalającemu na bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem. To możliwe dzięki uruchomionej dziś przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. usłudze „Powstrzymajmy koronawirusa! - Darmowe wideo-gabinety dla szpitali”.

czwartek, 05 październik 2017 11:42

Pierwsza doba POZ za nami

Niedziela 1 października była pierwszym dniem obowiązywania znowelizowanej ustawy o świadczeniach zdrowotnych, która spięła lecznice w całej Polsce w sieć i ulokowała ambulatoria nocnej i świątecznej pomocy medycznej przy szpitalnych oddziałach ratunkowych. Przychodnię, która zajmuje się Pacjentami po godzinach pracy ich lekarzy rodzinnych, czyli od 18 do 8.00 w dni powszednie oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta uruchomił także Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

czwartek, 05 październik 2017 11:30

Po pomoc lekarską na SOR i POZ w szpitalu

Z początkiem października 2017 r. zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej, tworząca tzw. sieć szpitali. Co to oznacza dla Pacjenta?
Jednym z filarów ustawy o tzw. sieci szpitali jest nałożenie na lecznice obowiązku zapewnienia Pacjentom świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej po godzinach pracy ich lekarza rodzinnego (między godziną 18.00 a 8.00 w dni powszednie, oraz przez całą dobę soboty, niedziele i święta). Dla mieszkańców Gorzowa i okolic będzie to oznaczało to, że od 1 października od godz. 8.00 szpital – w miejscu Izby Przyjęć - uruchomi przychodnię tzw. nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

czwartek, 05 październik 2017 11:30

Od niedzieli do lekarza w szpitalu

Szanowni Pacjenci, od niedzieli 1 października  w pomieszczeniach Izby Przyjęć Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie będzie świadczył usługi z zakresu nocnej i świątecznej opieki medycznej.
Warto jednak pamiętać, że z pomocy lekarza i pielęgniarki po godzinach pracy lekarza rodzinnego można skorzystać w razie:
- nagłego zachorowania
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Co ważne Szpitalny Oddział Ratunkowy nadal będzie przeznaczony wyłącznie dla pacjentów wymagających pomocy w stanie zagrożenia życia, poważnego urazu czy zatrucia.

Od 1 października od godz. 8.00 szpital będzie świadczył usługi w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Z przychodnią POZ po godzinach pracy lekarza rodzinnego (czyli między godz. 18.00 a 8.00 w dni powszednie oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta) można się kontaktować telefonicznie pod numerami: 95 7331 897 lub 95 7331 895

O 8.00 rano dziś w gorzowskim szpitalu zostało uruchomione ambulatorium nocnej i świątecznej opieki medycznej. To jedna z najbardziej widocznych dla pacjentów oznak wejścia w życie nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych i utworzenia tzw. sieci szpitali. To na mocy tej ustawy Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przejął od pogotowia ratunkowego obowiązek prowadzenia przychodni podstawowej opieki zdrowotnej po godzinach pracy lekarzy rodzinnych czyli od godz. 18.00 do 8.00 w dni powszednie oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta.

czwartek, 05 październik 2017 11:30

Pierwsza doba POZ za nami

Niedziela 1 października była pierwszym dniem obowiązywania znowelizowanej ustawy o świadczeniach zdrowotnych, która spięła lecznice w całej Polsce w sieć i ulokowała ambulatoria nocnej i świątecznej pomocy medycznej przy szpitalnych oddziałach ratunkowych. Przychodnię, która zajmuje się Pacjentami po godzinach pracy ich lekarzy rodzinnych, czyli od 18 do 8.00 w dni powszednie oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i święta uruchomił także Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

czwartek, 05 październik 2017 11:25

Sieć szpitali. Dyżur ekspertów NFZ.

1 października zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych czyli ustawa wprowadzająca tzw. sieć szpitali. Do zmian przygotowuje się także Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W związku z tym w hallu głównym gorzowskiej lecznicy dyżurowali dziś eksperci Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia z Zielonej Góry, którzy odpowiadali na pytania osób zainteresowanych tym, co się zmieni w leczeniu ambulatoryjnym i szpitalnym w ostatnim kwartale tego roku i następnych latach.

Strona 1 z 2
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.