poniedziałek, 03 marzec 2014 13:40

Urologia uroczyście otwarta Wyróżniony

(0 głosów)

Gorzowski szpital wojewódzki zakończył remont Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej. Od początku lutego pacjenci są leczeni w nowych komfortowych warunkach.

DSC_0015a

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej na remont czekał 30 lat. To było jedyne miejsce w całym szpitalu, w którym takie prace nie były wykonywane od początku funkcjonowania lecznicy. Teraz ze „starego” oddziału pozostały tylko mury. Oddział powstał niemal od początku.

Remont był niezbędny. Jeszcze niedawno w podłodze były dziury, z sufitu odpadały kawałki starej farby. Wiele wykonanych prac miało związek z zaleceniami inspektorów stacji sanitarno-epidemiologicznej. Teraz oddział spełnia wszystkie obowiązujące standardy.

DSCN4745a

Na oddziale całe wyposażenie jest nowe (łóżka z wmontowanym stojakiem na kroplówkę, szafki przyłóżkowe, materace, kozetki). Lekarze mają do dyspozycji nowy sprzęt w tym aparat do znieczulania i zabiegowy stół urologiczny.

Łączna wartość wyposażenia oddziału wynosi 230 tysięcy złotych, wartość sprzętu medycznego to prawie 2 mln złotych (część urządzeń medycznych na oddział trafi najpóźniej na początki I kwartału tego roku).

DSCN4751a

Remont był wykonywany ze środków własnych lecznicy. Większość prac wykonywali pracownicy szpitalnej spółki. Materiału budowlane użyte na remont, koszty usług firm zewnętrznych i prace pracowników technicznych spółki w sumie kosztowały 562 tysięcy złotych.

Po remoncie oddział jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przejścia są szersze, tak aby Do swobodnie mogli się po oddziale poruszać także pacjenci na wózkach inwalidzkich.

Przed remontem na oddziale jednocześnie mogło przebywać 20 pacjentów. W ubiegłym roku skorzystały z nich prawie 2 tysiące osób. Teraz łóżek jest 30, w tym kilka tzw. wybudzeniowych, na które trafiają pacjenci po zabiegach operacyjnych.

DSCN4793a

Modernizacja oddziału umożliwia też wprowadzenie specjalistycznych procedur medycznych, które dotychczas nie były dostępne. W najbliższym czasie oddział wzbogaci się o ramię C – urządzenie, które pozwala na przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów. Oddział będzie też dysponował aparatem ESWL, który umożliwi pozaustrojowe rozbijanie kamieni nerkowych ultradźwiękami.

Urologia zyskała nie tylko świeże oblicze i nowy sprzęt, ale też dodatkowy personel (na oddziale będzie pracowało 5 lekarzy). Wszytko po to, aby sprostać rosnącym potrzebom pacjentów.

DSCN4790a

W uroczystym otwarciu Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej wzięli udział, m.in. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, Jego Ekscelencja bp Tadeusz Lityński,  Senator Helena Hatka, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego - Łucja Wojewódzka, dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzedu Wojewózkiego - Janusz Dreczka, radna Sejmiku Województwa Lubuskiego - Barbara Kucharska i ordynatorzy oddziałów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o.

DSC_0001a

Czytany 56047 razy Ostatnio zmieniany piątek, 18 kwiecień 2014 11:29
Więcej w tej kategorii: « Strona główna epuap »