wtorek, 10 listopad 2015 09:21

Pakiet onkologiczny

Napisane przez

INFORMACJA DLA PACJENTA Z PODEJRZENIEM CHOROBY NOWOTWOROWEJ

W oparciu o wywiad, badanie lekarskie i badania dodatkowe lekarz postawił u Pani/Pana podejrzenie choroby nowotworowej. Nie oznacza to, że na pewno ma Pani/Pan chorobę nowotworową, ale takie podejrzenie wymaga szybkiej diagnostyki i wyjaśnienia.

Dla takich pacjentów jak Pani/Pan powstała szybka ścieżka diagnostyki onkologicznej w oparciu o kartę Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DILO).

1. Jak skorzystać z szybkiej ścieżki diagnostyki onkologicznej?
Szybka ścieżka diagnostyki onkologicznej dostępna jest dla pacjentów posiadających kartę DILO.

2. Kto może wydać mi kartę DILO?
Kartę szybkiej ścieżki diagnostycznej onkologicznej DILO może i powinien założyć lekarz rodzinny w przypadku każdego podejrzenia nowotworu złośliwego. Kartę może założyć także lekarz w poradni specjalistycznej, jednak dopiero w przypadku potwierdzonego nowotworu złośliwego.

3. Co daje mi posiadanie karty DILO?
Posiadając kartę DILO będziesz mógł skorzystać z łatwiejszego i w krótszych terminach dostępu do wizyt lekarskich i badań niezbędnych do zdiagnozowania lub wykluczenia nowotworu u Ciebie. Dotyczy to poradni specjalistycznych realizujących szybką ścieżkę diagnostyczną oraz badań, na które skierowania wydała ta poradnia.

4. Co zrobić, kiedy już dostałem kartę DILO od lekarza rodzinnego?
Pacjent, któremu lekarz wydał kartę DILO powinien również otrzymać od lekarza rodzinnego skierowanie do właściwej poradni specjalistycznej. Posiadając skierowanie i kartę DILO oraz wyniki wykonanych wcześniej badań podstawowych pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do właściwej poradni specjalistycznej w celu rozpoczęcia szybkiej diagnostyki onkologicznej.
Pacjent zostanie przyjęty w poradni w najbliższym wolnym terminie, nie później jednak niż w ciągu 2 tygodni od daty zgłoszenia się w rejestracji poradni.

Poradnie specjalistyczne szpitala prowadzące szybką diagnostykę onkologiczną wraz z adresami, godzinami przyjęć i numerami telefonu do rejestracji znajdzie Pan/Pani w dołączonym pliku.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.