wtorek, 02 październik 2012 12:09

epuap

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(23 głosów)

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. nr 64, poz. 565 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Prezesa Ministrów z dnia 29 września 2005 r. w sprawie warunków organizacyjno-technicznych doręczenia dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym (Dz.U. nr 200, poz. 1651) informujemy, iż SPSzW w Gorzowie Wlkp. uruchomił Elektroniczny Urząd Podawczy (EUP) wraz z Elektroniczną Skrzynką Podawczą (ESP) - "Dostępny publicznie środek komunikacji elektronicznej służący do przekazywania informacji w formie elektronicznej do podmiotu publicznego przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej sieci teleinformatycznej".
Elektroniczna Skrzynka Podawcza jest jedynym sposobem przekazywania do Urzędu spraw drogą elektroniczną

Elekroniczna skrzynka podawcza

 

W celu skorzystania ze Skrzynki Podawczej na platformie ePUAP, niezbędne jest spełnienie następujących warunków:

  • założenie indywidualnego (darmowego) konta na platformie ePUAP,
  • założenie profilu zaufanego (bezpłatnie) lub posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego z ważnym certyfikatem kwalifikowanym (usługa odpłatna) w celu elektronicznego podpisywania przesyłanych dokumentów.

Na stronie głównej ePUAP, w zakładce "Pomoc", umieszczono instrukcje użytkownika umożliwiające Państwu swobodnie poruszanie się po platformie.


Informacje na temat profilu zaufanego znajdują się na stronie ePUAP. Lista urzędów będących "punktami potwierdzania profilu zaufanego" dostępna jest w sekcji Profil Zaufany -> Rejestr PP. Profil zaufany można potwierdzić w dowolnym punkcie potwierdzeń, niezależnie od miejsca zamieszkania, również poza granicami kraju.

Informujemy, że w przypadku korzystania z certyfikatów kwalifikowanych wszelkie informacje potrzebne do użytkowania certyfikatów (instrukcje obsługi, instalacji oraz oprogramowania umożliwiającego podpisywanie i weryfikację certyfikatów) są dostępne na stronie wystawcy swojego certyfikatu.

 

Czytany 70467 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 czerwiec 2016 08:48
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.