czwartek, 10 lipiec 2014 07:26

Wypis ze szpitala

Napisane przez

O wypisie do domu Pacjent i/lub Jego bliscy informowani są podczas wizyty lekarskiej.

Pacjenci wypisywani są z oddziału z reguły w godzinach popołudniowych. Osoby, które tego wymagają odwożone są do domu karetkami pogotowia.

Zasady odpłatności za transport

Jeśli wymaga tego sytuacja zdrowotna pacjenta lekarz może zlecić przetransportowanie go karetką. Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z transportu sanitarnego bezpłatnie może skorzystać osoba z dysfunkcją narządu ruchu, która uniemożliwia jej jazdę np. komunikacją miejską.

Chory będzie musiał pokrć 60 proc. kosztów transportu, jeśli ze zlecenia będzie wynikało, że może on poruszać się sam, ale bez pomocy drugiej osoby nie jest w stanie skorzystać z komunikacji miejskiej lub na co dzień musi używać aut dla niepełnosprawnych. Dotyczy to np. osób, które cierpią na choroby nowotworowe, choroby oczu, psychiczne, moczowo-płciowe, krążenia, układu ruchu czy układu oddechowego, nerwice. W pozostałych, innych niż wymienione, przypadkach pacjent zapłaci 100 proc. za przejazd karetką, nawet gdy zlecił to lekarz.

Prawo do bezpłatnego transportu karetką będzie miał także chory, którego trzeba zacząć natychmiast leczyć i przewieźć do szpitala, bo np. uległ wypadkowi.

Link: Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20042102135h

Reklama
Reklama
med
Reklama
Reklama
Polsko Niemieckie Forum Ginekologiczne nowe logo

strony www Future-King

404 Not Found

Not Found

The requested URL /get.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.