czwartek, 10 lipiec 2014 07:24

Wgląd do dokumentacji medycznej

Napisane przez

Na każdym etapie leczenia mają Państwo prawo do dostępu do dokumentacji medycznej, dotyczącej swojego stanu zdrowia oraz udzielonych Państwu świadczeń zdrowotnych oraz do wnioskowania o udostępnienie dokumentacji medycznej.

INFORMACJE O STANIE ZDROWIA

Informacji o Państwa stanie zdrowia udziela ordynator lub lekarz prowadzący. Najczęściej informacja o stanie zdrowia udzielana jest w określonych godzinach osobom wskazanym przez chorego. Informacja na temat godzin udzielania informacji dostępna jest na każdym oddziale. Informacje te

przekazywane są wyłącznie pacjentowi lub wskazanej przez pacjenta pisemnie osobie (jednej osobie). W przypadku nie wskazania takiej osoby nikt poza pacjentem nie uzyska informacji na temat stanu Pani/-a zdrowia.

Pacjent ma prawo, na każdym etapie diagnozowania i leczenia, do uzyskania wyczerpującej informacji o swoim stanie zdrowia oraz do zapoznania się z treścią prowadzonej na jego temat dokumentacji medycznej.

Pracownicy Szpitala nigdy nie udzielają telefonicznie informacji na temat Państwa stanu zdrowia.

ZWOLNIENIA LEKARSKIE (druk ZUS ZLA)

Każdy pacjent przebywający w szpitalu ma prawo do zwolnienia lekarskiego za czas pobytu w szpitalu. Dodatkowo, w sytuacjach uzasadnionych zwolnienie lekarskie obejmuje także okres poszpitalny – w zależności od zaleceń lekarskich. Zwolnienie może wystawić Pani/Pana lekarz prowadzący w dniu wypisu ze szpitala.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze poinformowanie personelu o konieczności wystawienia zwolnienia lekarskiego. Do jego wystawienia niezbędne są: NIP pracodawcy (lub własny w przypadku działalności gospodarczej) oraz   dowód osobisty.

 

UDOSTĘPNIENIE DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

Pacjent może otrzymać kpię dokumentacji medycznej na pismeny wniosek. Można go złożyć: 

- osobiście -  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.25 – 15.00 w Kancelarii Szpitala (wejście główne, obok rejestracji) 

- pocztą tradycyjną na adres Kancelaria Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Dekerta 1, 66-400 Gorzów Wlkp.

 -pocztą elektroniczną na adres (dotyczy pobytu w Szpitalu na ul. Dekerta): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- faksem na numer 95 7 331 221

Pacjent ponosi koszty związane ze sporządzeniem kopii lub odpisu dokumentacji medycznej.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.