Dieta Mamy

poniedziałek, 22 czerwiec 2020 08:50

Dieta mamy w gorzowskim szpitalu

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przystąpił do dwuletniego pilotażowego programu "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy". Został ogłoszony przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia, a jego celem jest zapewnienie kobietom w ciąży i paniom po porodzie do posiłków z produktów wysokiej jakości, opieki dietetyka i dostępu do edukacji z zakresu zdrowego żywienia.

Każda pacjentka oddziału położniczo-ginekologicznego, która wyrazi chęć przystąpienia do programu w trakcie hospitalizacji otrzymuje 5 posiłków dziennie, które są komponowane zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia i dostosowane do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią. Kobietom w ciąży i paniom po porodzie szpital zapewnia też konsultacje dietetyczne, poradnictwo i edukację dotyczącą prawidłowego żywienia.; spotkania z dietetykiem odbywają się na oddziale oraz w sali konferencyjnej szpitala w każdy poniedziałek i czwartek w godz. od 10.00 do 12:00.

Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej można zgłosić pielęgniarce lub położnej na oddziale. Z dietetykiem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. można skontaktować się także dzwoniąc pod nr 95 7331 550.

Opieka dietetyka w ramach programu obejmuje również okres przebywania poza lecznicą. Po przystąpieniu do programu ze dietetykiem szpitalnym będzie można się kontaktować (poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) jeszcze 2 miesiące po wyjściu ze szpitala.
Aby wziąć udział w programie wystarczy podczas przyjęcia do szpitala podpisać stosowne oświadczenie.

Szpital liczy na zwrotne informacje o serwowanych posiłkach i kontaktach z dietetykiem. Każda kobieta biorąca udział w programie w dniu wypisu ze szpitala będzie także proszona o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej realizacji programu.

Więcej informacji o prawidłowym odżywianiu się kobiet w ciąży i matek karmiących można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (www.ncez.pl). Pod adresem www.poradnia.ncez.pl można także uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line.

Aktualny jadłospis dekadowy gorzowskiego szpitala jest dostępny na stronie internetowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, w zakładce ŻYWIENIE.

Program "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy” jest realizowany w 109 polskich (w tym w 4 lubuskich) szpitalach.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.