Damian Barański

Damian Barański

piątek, 18 grudzień 2020 13:12

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19

Wszelkie informacje dostepne w zakładce Narodowy Program Szczepień.

UWAGA ZMIANA, WYDŁUŻENIE TERMINU SKŁADANIA PODAŃ!

INFORMACJA DOTYCZĄCA ORGANIZACJI NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19
(załącznik nr.1 - Narodowy program szczepień)
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. został wyznaczony przez Ministra Zdrowia jako punkt szczepień personelu podmiotów wykonujących działalność medyczną, tzw. szpital węzłowy (załącznik nr.2 - Podmioty lecznicze szczepienia dla personelu).
Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

UPRWNIENI DO OTRZYMANIA SZCZEPIENIA

1. Do szczepienia w szpitalach węzłowych w ETAPIE 0 są uprawnieni:
a. Pracownicy szpitala węzłowego,
b. Pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
c. pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
d. Pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
e. Pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.
f. Powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, tj. administracyjnego, pomocniczego (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy, stażystów itp.) tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

Do 22 grudnia br., do godz. 12.00 podmioty przesyłają zgłoszenia personelu


W związku z powyższym NALEŻY WYPEŁNIĆ I PRZESŁAĆ FORMULARZ - BEZ GŁÓWKI (załącznik nr.3 - Formularz szczepienia) (zgodnie z załączonym formatem) wraz z WYPEŁNIONYM skanem OŚWIADCZENIAMI (załącznik nr.4 - zgoda na przetwarzanie danych) na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WAŻNE:
Oryginały oświadczeń należy dostarczyć w kopercie z dopiskiem (Oświadczenia – szczepienia przeciwko COVID-19) do kancelarii ogólnej szpitala:

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.
ul. J. Dekerta 1
66-400 Gorzów Wlkp.
Kontakt: tel.: 95 7331 519

koordynator ds. szczepień - Barbara Kasperska
tel. 95 7331 519
adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

piątek, 11 grudzień 2020 12:24

Szpitalny PET ma dwa lata

Mijają 2 lata, odkąd Pracownia PET/CT w Klinicznym Zakładzie Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła wykonywanie badań PET/C dla pacjentów województwa lubuskiego. W tym czasie przebadano blisko 1800 osób; wcześniej pacjenci dotknięci chorobą nowotworową musieli wyjeżdżać do województw ościennych.

- Pomimo utrudnień wskutek pandemii wprowadziliśmy technologię znakowania Galem-68 w oparciu o zakupiony generator germanowo-galowy i dziś pozyskujemy niedostępne wcześniej znaczniki na miejscu – mówi dr n.med. Piotr Zorga, Kierownik Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej. – Obecnie wykonujemy pełen profil dostępnych w Polsce badań PET/CT dołączając do czołówki ośrodków onkologicznych w Polsce. Doskonalimy się nieustannie. W przyszłym roku planujemy dalej poszerzać nasze możliwości i umiejętności tak, by pomóc w diagnostyce pacjentów neurologicznych i diagnozować chorych na lekooporną padaczkę i zespół Parkinsona.

Strona 1 z 30
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.