Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej

Sekretariat:

Gabinet pielęgniarek:

"Telefon do mamy": 95 8032295

Lekarze pracujący w Oddziale:

dr n. med. Piotr Gajewski- lekarz

dr hab. med. Eugeniusz Murawski - st. asystent

dr n. med. Jadwiga Solska - Dębniak - st. asystent

lek. med. Robert Bilicki - lekarz

lek. med. Marek Krukar - lekarz

lek. med Aleksandra Kuriata - lekarz

lek. med. Adrian Litewka - lekarz

lek. med. Tadeusz Sokala - lekarz

lek. med. Barbara Abec - st. asystent

lek. med. Henryk Chmielewski - asystent

lek. med. Martin Inman - st. asystent

lek. med. Anna Łoś - st. asystent

lek. med. Leokadia Mikołajewicz - st. asystent

lek. med. Marek Smorawiński - mł. asystent

lek. med. Małgorzata Stańczyk - Dąbrowska - st. asystent

lek. med. Michał Stasiak - rezydent

lek. med. Sabina Żurawska - rezydent

Wykaz głównych świadczeń medycznych:

Planowe i ostre leczenie operacyjne, leczenie zachowawcze i diagnostyka noworodków i niemowląt oraz dzieci i młodzieży do lat 18, w zakresie:

• chirurgii noworodka i niemowlęcia - operacje wad wrodzonych układu pokarmowego, układu moczopłciowego i układu nerwowego
  • chirurgii dziecięcej ogólnej - operacyjne leczenie wad wrodzonych układu pokarmowego, przepuklin pachwinowych, wodniaków jąder i wodniaków powrózka nasiennego, zmian skórnych oraz innych guzów skórnych i tkanek miękkich, operacje rozszczepu wargi i podniebienia, palcozrostu i dodatkowych palców u rąk i stóp, naczyniaków krwionośnych i chłonnych
  • chirurgii urazowej dziecięcej - leczenie urazów wielonarządowych (pełen zakres), zachowawcze i operacyjne leczenie urazów narządu ruchu, urazów czaszkowo-mózgowych, urazów jamy brzusznej i urazów urologicznych, urazów klatki piersiowej oraz leczenie oparzeń (pełen zakres)
  • urologii dziecięcej - diagnostyka i operacyjne leczenie wad wrodzonych układu moczopłciowego (pełen zakres)
  • wideochirurgii dziecięcej - laparoskopia, torakoskopia, cystoskopia zabiegowa oraz wideochirurgia stawów

Wykaz wykonywanych badań diagnostycznych:

• pH-metria
  • urodynamika
  • uroflowmetria
  • cystoskopia (diagnostyczna i zabiegowa)
  • rektoskopia
  • gastroskopia
  • kolonoskopia

Sprawy organizacyjne:

Przyjęcia planowe odbywają się w Izbie Przyjęć Szpitala od niedzieli do czwartku o godz. 11:00. Izba Przyjęć Szpitala znajduje się na niskim parterze.

Informacji o stanie zdrowia pacjentów udziela lekarz dyżurny codziennie od godz. 13:00

Wypisy dzieci do domu są wydawane przez lekarza dyżurnego codziennie od godz. 13:00