wtorek, 10 wrzesień 2019 08:47

Zakład Radioterapii

Napisane przez

Zakład Radioterapii
Kierownik :
dr n. med. Norbert Piotrkowicz
tel . 95 73 31 131
adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Zakładu Radioterapii:
Elżbieta Nowak
tel. 95 73 31 130
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Zakładzie Radioterapii przynależącym do Ośrodka Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. pracuje: 4 lekarzy onkologów specjalistów radioterapii:

- dr n. med. Norbert Piotrkowicz - kierownik Ośrodka Radioterapii
- lek. med Krzysztof Czarny
- lek. med. Łukasz Dębicki
- dr n. med. Magda Kubaszewska

Każdy z zespołu lekarskiego Zakładu Radioterapii posiada bardzo duże doświadczenie w leczeniu radioterapeutycznym.

W Zakładzie Radioterapii pracuje zespół 10 wykwalifikowanych techników i 2 pielęgniarki:

- Małgorzata Głowacka - pielęgniarka
- Izabela Ziarkowska  - pielęgniarka 

Ośrodek Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, którego integralną częścią Zakład Radioterapii, jest nowoczesnym ośrodkiem leczniczym dedykowanym przeprowadzaniu pełnego zakresu procedur leczniczych z zakresu teleradioterapii (napromienianie wiązkami zewnętrznymi) Leczenie przeprowadzane jest z wykorzystaniem dwóch najwyższej klasy akceleratorów liniowych „True Beam STX” firmy Varian. Aparaty te umożliwiają uzyskanie bardzo wysokiej precyzji napromieniania z dokładnością do 0,75 mm. Dysponują możliwością objętościowej terapii obrotowej (volumetric rapid-arc) i wykorzystaniem techniki modulacji intensywności dawki (IMRT - intensity modulated radiation therapy). Dysponujemy możliwościami napromieniania sterowanego obrazem (IGRT - image guided radiation therapy) z wykorzystaniem monitorowania toru oddechowego (gating z systemem 6D) i możliwością napromieniania bez filtra spłaszczającego (co pozwala na 3,5x szybsze napromienanie małych objętości tkanek), radiochirurgii wewnątrz czaszkowej (SRT- stereotactic radiotherapy) z opcją jednoczesnego selektywnego napromieniania wielu zmian w mózgu) i poza czaszkowej (SBRT - stereotactic body radiotherapy).
We współpracy z zespołem onkologów klinicznych oferujemy każdy dostępny rodzaj leczenia skojarzonego z wykorzystaniem chemio- i immunoterapii, a dzięki kooperacji z Zakładem Radiodiagnostyki (badania Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego) i Medycyny Nuklearnej (badania scyntygraficzne i PET wraz z o możliwością wykonywania badania PETPSMA ze znacznikiem Galowym)
Zintegrowany komputerowy system planowania leczenia pozwala na szybkie przygotowanie najbardziej skomplikowanych planów leczenia.
Powyższe wraz z doświadczonym zespołem medycznym składającym się z lekarzy onkologów-radioterapeutów, fizyków medycznych, techników elektroradiologii, pielęgniarek i sekretarek zapewnia przeprowadzenie leczenia promieniami na najwyższym możliwym poziomie. Każdy z członków naszego zespołu dysponuje wieloletnim doświadczeniem zawodowym i jest ukierunkowany na zapewnienie Naszym Pacjentom przyjaznej atmosfery w trakcie leczenia.
Nadzór nad jakością przeprowadzanych procedur sprawuje Inspektor Ochrony Radiologicznej.
Działamy w ścisłej kooperacji z Klinikami, Oddziałami, Zakładami i przychodniami Naszego Szpitala. Oferujemy leczenie ambulatoryjne, a dla chorych spoza Gorzowa zakwaterowanie na czas leczenia w Hostelu. Chorym wymagającym hospitalizacji zapewniamy pobyt w wygodnych dwuosobowych salach z węzłem sanitarnym. Dysponujemy dogodnym, bezpłatnym parkingiem.
Jesteśmy w stanie szybko realizować najbardziej zaawansowane procedury lecznicze z zakresu teleradioterapii. Mamy ambicję być jednym z najlepszych polskich ośrodków radioterapii.
W najbliższym czasie planujemy uruchomienie pełnoprofilowej Pracowni Brachyterapii HDR (HDR – High Dose Rate – brachyterapia wysokiej mocy dawki - napromienianie źródłem irydowym wprowadzanym czasowo, na okres kilku - kilkunastu minut do guza nowotworowego) z planowaniem trójwymiarowym i w czasie rzeczywistym (real-time 3D) w zakresie nowotworów ginekologicznych, prostaty, piersi, oskrzeli, przełyku oraz lokalizacji laryngologicznych. Obecnie dla zapewnienia chorym optymalnego leczenia współpracujemy w zakresie brachyterapii z jednostkami zewnętrznymi.

 

Zakład radioterapii WSzW w Gorzowie Wlkp. oferuje szeroki zakres procedur terapeutycznych.
Realizujemy następujące procedury:

- Teleradioterapia paliatywna z zastosowaniem jednej frakcji.
- Teleradioterapia paliatywna frakcjonowana.
- Teleradioterapia radykalna z planowaniem 3D.
- Teleradioterapia konformalna z zastosowaniem techniki modulacji intensywności dawki (CRT-IMRT).
- Teleradioterapia radykalna uproszczona ( bez planowania 3D ).
- Teleradioterapia pod kontrola obrazowania ( IGRT ).
- Teleradioterapia z bramkowaniem oddechowym.
- Radioterapia śródoperacyjna.
- Radioterapia zmian nienowotworowych.( zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, ostrogi piętowe, choroba Gravesa-Basedowa)
- Radioterapia 4 D adaptacyjna (4D-AIMRT, AIGRT )
- Radioterapia stereotaktyczna.
- Radiochirurgia stereotaktyczna ( RS )
- Napromienianie całego ciała.
- Napromienianie połowy ciała ( Half Body Irradiation – HBI )
- Całkowite napromienianie skóry wiązkami elektronowymi.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.