wtorek, 05 styczeń 2021 07:22

Podgląd na budowę pawilonu medycznego dla OIOM-u, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych

Napisane przez

To jedna z najważniejszych inwestycji gorzowskiego szpitala finansowana z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i środków własnych lecznicy. jej całkowity koszt to około 44 mln złotych. Zgodnie z planem budowa ma się zakończyć w kwietniu 2021 roku.
Pawilon dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych ma 3 piętra i jest połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy to ponad 1000 metrów kwadratowych, powierzchnia użytkowa - ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

Oprócz większej intensywnej terapii (o 10 łóżek) w nowym budynku będzie też klinika hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i bank komórek macierzystych; po oddaniu pawilonu Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka , a Klinika Hematologii zyska 15 nowych miejsc (w tym 6 w pododdziale leczenia ostrych białaczek i 9 w pododdziale przeszczepowym). Nowością będzie Bank Komórek Macierzystych, który pozwoli na kompleksowe leczenie pacjentów walczących z chorobami układu krwiotwórczego.
Akt erekcyjny pod budowę nowego obiektu został podpisany niemal dokładnie 6 lat po przekształceniu gorzowskiego szpitala w spółkę prawa handlowego.
Wykonawcą pawilonu jest firma Budimex S.A.

Dzięki rozbudowie o budynek dla OIOM, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych lecznica nie tylko poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też spełni wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Zapraszamy do oglądania postępu prac na placu budowy nowego pawilonu medycznego dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kliniki Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych

https://www.youtube.com/watch?v=QpRbdK2oCHA

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.