poniedziałek, 05 październik 2020 13:19

Szpital prosi siostry zakonne o pomoc

fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp, zwrócił się do Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce z prośbą o pomoc w zapewnieniu opieki pielęgnacyjnej pacjentom zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2 przebywającym w oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala. Szpital potrzebuje osób do wykonywania czynności pielęgnacyjnych, przy których nie jest wymagane wykształcenie pielęgniarskie.

„Skierowanie Sióstr do pacjentów będzie dla nas nieocenioną pomocą, gdyż obecnie już 30 osób spośród personelu medycznego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. ma dodatni wynik na obecność koronawirusa i przez służby sanitarno-epidemiologiczne (z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny) zostało wyłączonych z codziennej pracy przy chorych” – czytamy w apelu władz szpitala.

Na obecną sytuację kadrową szpitala wpływ mają nie tylko zachorowania wśród personelu medycznego lecznicy, ale także wzrastająca liczba chorych z COVID-19, w tym także zakażonych koronawirusem pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Zielonej Górze ewakuowanych do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Siostrom, które zdecydują się pomóc w opiece i pielęgnacji pacjentów z COVID szpital oferuje całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie stanowiskowe powiększone o 20% w stosunku do obowiązującej w szpitalu stawki.