wtorek, 02 czerwiec 2020 12:41

Ruszyły szkolenia personelu

fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

We wtorek (2 czerwca) pierwsza grupa pracowników Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła szkolenia na nowym kontenerowym tomografie komputerowym przekazanym jednoimiennemu szpitalowi zakaźnemu w Gorzowie Wlkp. przez sieć sklepów Żabka. Szkolenia z obsługi aparatu potrwają do końca tygodnia.

- Do tej pory większość naszych tomografów komputerowych to urządzenia innego producenta mówi Alicja Pazoła – kierownik techników elektroradiologii w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej. - Mimo, że są podobne, to jednak trochę są różne i dlatego personel musi szczegółowo się z nim zapoznać.

Urządzenie - 128-warstwowy tomograf - to produkt firmy Siemens Healthcare zapewniający najwyższą jakość obrazowania przy bardzo niskim poziomie dawki promieniowania i środków kontrastowych.

- Tomografia komputerowa to jedną z głównych metod diagnostycznych wspomagających wykrywanie oraz diagnozowanie chorych z COVID-19 – Jerzy Ostrouch, prezes lecznicy. - Zmiany powodowane przez COVID-19 w płucach są doskonale widoczne m.in. jako charakterystyczne obszary „matowego szkła”. Skan tomograficzny klatki piersiowej pozwala na szybką i precyzyjną diagnozę. Do tej pory nasz Jednoimienny Szpital Zakaźny nie miał tomografu na miejscu. Pacjentów, którzy wymagaliby tego typu diagnostyki musielibyśmy przewozić do głównej siedziby szpitala przy ul. Dekerta. Teraz niebawem będzie można z urządzenia skorzystać.

Dzięki dodatkowemu tomografowi szpital w Gorzowie Wlkp. zwiększy liczbę wykonywanych badań o 50% (ze 100 do 150 w ciągu doby).

ZOBACZ FILM z przekazania tomografu