poniedziałek, 01 czerwiec 2020 14:05

Wirtualny Dzień Dziecka

fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

Około 40 dzieciom - najmłodszym pacjentom - Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dziś ( 1 czerwca br. ) z okazji Dnia Dziecka życzenia złożyli zawodnicy sekcji żużlowej Stali Gorzów, władze Gorzowa i nauczycielki z Przedszkola Publicznego Bajkolandia w podgorzowskiej Kłodawie, a wolontariusze skupieni wokół grupy Pomocni Lubuskie przygotowali dla najmłodszych paczki niespodzianki i kolorowe balony.

Dzięki relacji na żywo na szpitalnym profilu Facebook dzieci mogły zobaczyć to, co zwykle niewidoczne dla ich oczu: park maszyn i stadionowe zaplecze Klubu Sportowego Stal Gorzów.
Zawodnicy sekcji żużlowej z kapitanem drużyny Bartoszem Zmarzlikiem – Indywidualnym Mistrzem Świata na Żużlu na czele pokazali swoje motory i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia (ZOBACZ)

- Na czas transmisji on line wyposażyliśmy nasze dziecięce oddziały w laptopy i dostęp do Internetu - mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala. - Osiągnięcia współczesnej techniki bardzo nam w tym pomogły. Na naszym fan page'u transmisje mogły oglądać nie tylko dzieci. Przekaz ze stadionu dotarł do prawie 6 tysięcy odbiorów, w tym niespełna 2 tysięcy aktywnych obserwatorów.

Inscenizację utworu Jana Brzechwy „Na straganie” z kolei przygotowali pracownicy Przedszkola Bajkolandia z Kłodawy (film do obejrzenia TUTAJ), a władze Gorzowa, Fundacja Czysta Woda i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie zrealizowali projekt Gorzowski Dzień Dziecka, w którym wspólnie czytali bajki i wiersze, a uzdolnieni muzycznie mieszkańcy Gorzowa prezentowali swoje wokalno-instrumentalne zdolności (film do obejrzenia TUTAJ).

Na oddziałach dziecięcych radośnie i kolorowo zrobiło się też dzięki wolontariuszom skupionym wokół grupy Pomocni Lubuskie, Fundacji Balonowe Endorfinki i Party Shopu. Dzięki darczyńcom dzieci otrzymały paczki i kolorowe balony.

- Z pacjentami Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej oraz Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej jesteśmy co roku – mówi Ilona Socbczyk , inicjatorka akcji. - W Dniu Dziecka zwykle przebieraliśmy się w kolorowe stroje postaci z bajek . Dziś też nie mogło nas tu zabraknąć. Staliśmy pod oknami i machaliśmy do nich przekazując dzieciakom pozytywną energię. Nawet przez okno widać było, że na ich twarzach pojawiły się uśmiechy, o które tak ciężko podczas pobytu w szpitalu.