piątek, 29 maj 2020 13:37

Zadbaj o swój talerz

fot. źródło: pixabay.com fot. źródło: pixabay.com

Dziś Światowy Dzień Zdrowia Układu Pokarmowego
- Przede wszystkim trzeba nauczyć się komponować sobie dietę - tłumaczy Justyna Zielińska, psychodietetyk z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - Spożywanie pięciu posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych pozwoli naszemu żołądkowi na stały dostęp do źródeł energii. Warto też nauczyć się jeść w spokoju. Pośpiech przy spożywaniu posiłków jest niewskazany, a nawet może nam zaszkodzić. Warto też dokładnie czytać skład kupowanych produktów i zadbać o różnorodność na talerzu: dużą ilość błonnika i zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie. W dobrym funkcjonowaniu układu pokarmowego pomaga też regularne nawodnienie organizmu (ok. 1,5 do 2 litrów wody na dobę).

Dziś (29 bm.) w Światowym Dniu Zdrowia Układu Pokarmowego przypominamy jak zadbać o układ pokarmowy. Specjaliści przekonują, że warto wprowadzić w życie kilka zasad, by zapewnić sobie zdrowie i dobre samopoczucie.

O prawidłowym dbaniu o układ pokarmowy dowiecie się Państwo z filmu zamieszczonego na szpitalnym kanale You Tube KLIKNIJ TUTAJ