wtorek, 26 maj 2020 14:08

W 2020 r. przyjęliśmy na świat już 500 dzieci

Napisane przez
fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

Dwa dni przed dzisiejszym Dniem Matki (i dwa dni wcześniej niż w ubiegłym roku) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. na świat przyszło w tym roku 500. dziecko. To dziewczynka; Zuzia i jej mama czują się dobrze.

Zuzanna Plaszczyk, córka Karoliny i Tomasza, urodziła się 24 maja o godz. 15.21. Dziewczynka ważyła 3220 g i ma 53 centymetry wzrostu. Poród odbył się 4 dni wcześniej przed planowanym terminem rozwiązania.

- To nasze pierwsze dziecko - mówi Karolina Plaszczyk, mama. - Próbowałam urodzić ją naturalnie, ale pojawiły się komplikacje i lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Przy porodzie Zuzia dostała 10 punktów w skali Apgar. Jest zdrowa, radosna, często się uśmiecha i ma ogromny apetyt.

Z gratulacjami i życzeniami zdrowia oraz prezentem dla tegorocznego 500. dziecka przyszli dziś (26 bm.) do Zuzi i jej mamy ordynatorzy Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności, a także Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem.

- To nasza tradycja, którą kultywujemy od kilku lat. Pięćsetne i tysięczne dziecko dostaje od szpitala matę wspomagającą rozwój i pobudzającą zmysły malucha - mówi Krzysztof Kaczmarek, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności.

Prezenty otrzymały też dwie mamy, które właśnie dziś (do godz. 14.00) powiły swoje dzieci.

- Ten dzień miałam zamiar spędzić ze starszą, sześcioletnią córką – opowiada Aneta Ćwiertniak z Gorzowa, która po raz drugi przeżyła cud narodzin. - Michalinka miała się urodzić 1 czerwca, ale los chciał inaczej i jest z nami już od dzisiaj.

Podwójny prezent rodzicom i dwóm starszym braciom zrobili dziś też bliźnięta: Oliwier i Franciszek, które na świat przyszły w gorzowskim szpitalu, choć na co dzień mieszkają w Sulęcinie. Ewelina Urbaniak, ich mama cieszy się z prezentu - niespodzianki, jaka dziś na nią czekała.

- Celebrujemy każde narodziny, ale te, pięćsetne w roku i te które odbywają się w Dniu Matki obdarowujemy prezentami - mówiła lek. Marzena Gendera-Dudziak, ordynator Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem. - Mamy dostają wielofunkcyjne poduszki, które są pomocne w karmieniu i laktacji, a także znalezieniu wygodnej pozycji przy karmieniu czy bezpiecznym ułożeniu niemowlęcia. Taka poduszka to też bardzo dobry sposób na uniknięcie kolek, bólów kręgosłupa i infekcji u dziecka.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.