wtorek, 24 marzec 2020 14:33

Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo

Napisane przez
fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

Apel lekarzy, personelu medycznego i Bartosza Zmarzlika, mistrza świata na żużlu
Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie apelują o zgłaszanie się do szpitala tylko i wyłącznie osób wymagających konsultacji medycznej. Wszystkie inne osoby bezwzględnie powinny zostać w domu.

- Nie wolno lekceważyć zaleceń służb medycznych i sanitarnych - mówi dr Tomasz Więckowski, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Niewinne wyjście na spacer może skończyć się narażeniem na kontakt z wirusem i ewentualne zachorowanie na COVID-19. W państwa rękach jest też nasze bezpieczeństwo. Dlatego przy zbieraniu wywiadu lekarskiego apelujemy o podawanie pełnych informacji dotyczących objawów, historii ostatnich podróży i kontaktów z innymi osobami. Zatajanie istotnych dla właściwej diagnozy informacji naraża nasz personel na potencjalny kontakt z osobami zakażonymi.

Specjaliści przypominają: Jeżeli obserwujecie u siebie gorączkę, duszności, kłopoty z oddychaniem i kaszel, nie wychodźcie z domu. Bezzwłocznie powiadomcie o tym telefonicznie najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną. Jeśli zostaniecie skierowani na oddział zakaźny nie korzystajcie z transportu publicznego. Jeśli ktoś musi Was zawieźć – ograniczcie liczbę osób towarzyszących do niezbędnego minimum (max. 1 osoba). To pozwoli na zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

(...) #NieKłamMedyka. Tylko oni nam mogą pomóc (...)” apeluje też Mistrz Świata na Żużlu Bartosz Zmarzlik, który na swoim koncie społecznościowym pisze: „To kolejne wyzwanie przed jakim stajemy w tym trudnym czasie”.

Tylko w ciągu minionej doby jednoimienny szpital zakaźny w Gorzowie pobrał i wysłał do badań laboratoryjnych ponad 40 próbek na obecność koronawirusa. Większość pacjentów na wynik czeka w domu.

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.