czwartek, 19 marzec 2020 15:27

Pomocna dłoń z Państwa Środka

Dziś (19 bm.) dotarł do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podręcznik leczenia COVID-19 stworzony w czołowym chińskim szpitalu, który udzielił pomocy ponad 800 osobom zarażonym wirusem w Państwie Środka; to dar Hikvision z Hangzhou w Chinach. Pacjenci tej lecznicy zostali wyleczeni, a w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego.

Podręcznik „Handbook of COVID-19 Provention and Treatment” (COVID-19 Zapobieganie i leczenie) to plik pdf, w którym zawarte są wszystkie niezbędne do skutecznej walki z wirusem rady: od zarządzania i kontroli, przez diagnozę i leczenie, interpretacje wyników badań obrazowych pacjentów z COVID-19 po leczenie przeciwwirusowe w celu eliminacji patogenów, plan obserwacji dla pacjentów zakażonych wirusem i standardy opieki pielęgniarskiej u pacjentów z wentylacją mechaniczną.

Chińska firma Hikvision zaoferowała także pomoc w kwestii osobistych kontaktów tamtejszych lekarzy z gorzowskimi medykami; na co dzień firma zajmuje się dostarczaniem produktów związanych z m.in. monitoringiem termowizyjnym służącym do pomiaru temperatury z odległości.

To nie jedyna pomoc Chińskiej Republiki Ludowej skierowana do Polski. Jak podały ogólnopolskie media w najbliższym czasie do walki z koronawirusem Chińczycy nieodpłatnie przekażą naszemu krajowi transport zaopatrzenia medycznego.

W województwie lubuskim obecnie przebywa 4 pacjentów z potwierdzoną obecnością wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy są leczeni w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Wyniki każdej z osób diagnozowanych do tej pory w kierunku zakażenia koronawirusem w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Gorzowie były negatywne.

Tak więc już nie tylko obiady, napoje, ciasta, rękawiczki i maseczki trafiają do gorzowskiego szpitala. Przypomnijmy, że wczoraj (18 bm.) termowizyjną kamerę do pomiaru temperatury ciała użyczyła szpitalowi Akademia im. Jakuba z Paradyża.