środa, 02 styczeń 2019 12:39

Noworoczne prezenty dla noworodków

fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

W pierwszym dniu 2019 roku Gorzowowi przybyło dwoje nowych obywateli. Jakub i Gabrysia przyszli na świat w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Zarówno dzieci jak i mamusie czują się dobrze. Zarząd lecznicy tradycyjnie wręczył maluszkom i ich rodzicom noworoczne prezenty.

Jako pierwszy z dwójki urodzonych 1 stycznia 2019 r. o godz. 12.51 na świat przyszedł Jakub. Ważył 3560 g i miał 55 cm długości. Niespełna trzy godziny później urodziła się Gabrysia – córka Katarzyny i Tomasza. Dziewczynka jest mniejsza od swojego starszego kolegi. Waży 3150 g i mierzy 51 cm. Nie wzrost i waga są jednak najważniejsze, a to, że maluszki są zdrowe i już teraz dają mnóstwo radości rodzicom, babciom, dziadkom i innych członkom rodziny.

Pierwszym urodzonym w gorzowskim szpitalu w 2019 r. dzieciom wiceprezes Robert Surowiec wręczył dziś prezenty od zarządu lecznicy. Dzieci i ich rodzice otrzymali maty edukacyjne, które wspomagają rozwój dziecka od pierwszych dni jego życia oraz są cudowną gimnastyką dla bobasa. Zabawka z jednej strony zapewnia aktywny rozwój ruchowy, z drugiej przynosi radość z odkrywania nowych bodźców. Mata zachęca do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie i koordynację wzrokowo-ruchową oraz doskonali sprawność ruchową, a także daje możliwość krótkiego odpoczynku dla rodziców.

Wręczenie prezentów było też okazją do podsumowania roku na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. Okazuje się, że w 2018 r. urodziło się o 100 dzieci więcej niż w 2017 r. Choć porodów było tylko ponad 30 więcej. Od 2105 r. Pacjentki coraz częściej wybierają szpital w Gorzowie na miejsce porodu swojego dziecka. W 2015 r. 1210 porodów, rok później 1285, a w 2018 r. 1316 porodów.

med
Polsko Niemieckie Forum Ginekologiczne nowe logo