czwartek, 27 grudzień 2018 14:15

W świecie iluzji z Dawidem Tyszerem

fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./ fot. Agnieszka Wiśniewska /WSzW w Gorzowie Wlkp./

Ma 18 lat, interesuje się iluzją i wykorzystując świąteczna przerwę w nauce chciał zrobić coś dobrego. Dawid Tyszer mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Deszczno spotkał się dziś w gorzowskim szpitalu z pacjentami, zabierając ich w fascynujący świat iluzji. Były sztuczki ze sznurem, trzema pierścieniami, wyciąganą z pustej ręki chusteczką, a także gąbkowymi piłkami. Zarówno dla najmłodszych pacjentów oddziału dziecięcego, jak i tych starszych leczących się na onkologii klinicznej były to niezapomniane chwile pełne zaskoczeń, uśmiechu i zdziwienia.

- To fantastycznie, że ktoś pomyślał o naszych dzieciach. W szpitalu każda taka inicjatywa jest bezcenna. A za to, że ten młody człowiek chciał poświęcić nam swój wolny od nauki czas, jestem mu ogromnie wdzięczna - mówiła mama jednego z dzieci hospitalizowanych na oddziale dziecięcym.

Nie mniej uradowani z tej niecodziennej wizyty byli także pacjenci Oddziału Onkologii Klinicznej. Jeden z panów wdał się nawet w mini pojedynek na sztuczki z iluzjonistą.

- To był ciekawy czas. Na co dzień mieszkam w internacie, ale jak tylko będę mógł będę odwiedzał gorzowski szpital, bo nie ma lepszej recenzji jak uśmiech na twarzach cierpiących ludzi, a tych tutaj przecież nie brakuje. Mnie się to udało i z tego powodu bardzo się cieszę – mówił Dawid Tyszer.

My też dziękujemy za wizytę i już nie możemy się doczekać następnej.