środa, 18 styczeń 2017 13:07

Śmigłowiec ratunkowy oczami dziecka - rozstrzygnięcie konkursu

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbyło się dziś podsumowanie konkursu plastycznego „Śmigłowiec ratunkowy oczami dziecka”. Konkurs skierowany był do dzieci z zerówek w przedszkolach i klas zerowych w szkołach podstawowych z terenu miasta Gorzowa Wlkp.

- Konkurs zorganizowany przez szpital to jeden z elementów naszych działań edukacyjnych. Wszystko co ma związek z lecznictwem chcemy oswajać, przełamywać starch i lęk przed lekarzami, zastrzykami czy badaniami w szpitalu, a żeby odnieść skutek trzeba zacząć wśród najmłodszych – mówił w trakcie uroczystości Robert Surowiec – wiceprezes gorzowskiej lecznicy. - Ten konkurs to jest dopiero pierwszy etap zaplanowanych przez nas działań. Chcemy uczyć dzieci tego, co robić w sytuacji zagrożenia, gdzie zadzwonić i jakie niezbędne informacje przekazać, by pomoc dotarła jak najszybciej.

Na konkurs wpłynęło 48 prac z 7 placówek edukacyjnych. Komisja konkursowa, której przewodniczył Piotr Gratkowski – z-ca dyrektora ds. lecznictwa w gorzowskim szpitalu spośród otrzymanych prac wybrała 3 laureatów. Zostali nimi:

1. Jacek Makarski-Guzikowski z Przedszkola Miejskiego nr 13
2. Jessica Jarosz z Przedszkola Miejskiego nr 2
3. Jagoda Małyszek z Przedszkola Miejskiego nr 15

Autorzy najlepszych zdaniem komisji prac otrzymali gry planszowe, a pozostali uczestnicy - nagrody pocieszenia. Po wręczeniu nagród wszyscy przeszli ze szpitalnej sali konferencyjnej na teren bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by z bliska mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwy śmigłowiec oraz zadać nurtujące dzieci pytania załodze gorzowskiego medicoptera.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców i nauczycieli, którzy wspierali dzieci w pracy twórczej.