Aktualności

Umyj rączkom brzuszki, później plecki i paluszki.... Tak zaczyna się wierszyk, którego uczą się dzieci biorące udział w kursie tworzenia mydełek i warsztatach mycia rąk organizowanych przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w ramach kampanii #szpitaluczy. Zachowanie higieny rąk to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, grypie oraz wielu innym groźnym chorobom. A jak pokazują statystyki ręce myjemy zbyt rzadko, zbyt krótko i niewłaściwie.

sobota, 15 luty 2020 12:13

Show dla seniorów

Kochają bezgranicznie, rzadko dają kary, zawsze wiedzą co doradzić, mają czas i więcej cierpliwości niż rodzice. Swoje wnuczęta zawsze częstują pysznymi wypiekami, i nie pozwolą odejść od stołu bez dokładki. Babcie i Dziadkowie, bo o nich mowa dziś w Gorzowie mieli swoje święto. Wnuczęta dziękowały seniorom za troskę, opiekę i cierpliwość biorąc udział w II Taneczno-Sportowym Show z okazji Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 20 w Gorzowie Wlkp. Były występu Buziaków, Zespołu Akrobatycznego AWF i mecz koszykówki pomiędzy MKK Basket, a gwiazdami sportu. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie odpowiadał za zabezpieczenie medyczne imprezy.

czwartek, 13 luty 2020 12:36

Dziękujemy za wspólne lata

Po 35 latach pracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. rozstała się p. Jadwiga Hołowacz – dotychczasowa kierownik szpitalnej apteki. Praca w gorzowskiej lecznicy była jej pierwszą i jedyną. Pani Jadwiga była też jednym z najstarszych stażem pracowników szpitala. Odchodząca panią kierownik wczoraj (w środę 12 lutego 2020 r.) oficjalnie pożegnał zarząd szpitalnej spółki. Były kwiaty i gorące podziękowania za dotychczasową pracę.

Monika Rubaszewska - pielęgniarka z Oddziału Okulistycznego Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Lubuskim Samarytaninem
To wyróżnienie honorujące i wyróżniające osoby, które na co dzień niosą pomoc osobom cierpiącym i chorym, które widzą w nich drugiego człowieka.
Kandydatów do nagrody proponowała trzynastoosobowa kapituła, w skład której wchodzili duchowni i osoby świeckie.
Pani Monice serdecznie gratulujemy.

W Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. uroczyście otwarto dziś Galerię Sztuki R. Od dziś na stałe korytarze ośrodka będą zdobiły prace artystów malarzy, malarzy amatorów i samych pacjentów. Jako pierwsza swoją autorską wystawę pt. Pejzaż wzruszeń zaprezentowała Barbara Dzięcielewska – nauczycielka z Zielonej Góry, od ponad 20 lat związana z grupą plastyków amatorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze.

poniedziałek, 10 luty 2020 10:37

Światowy Dzień Chorego - zapowiedź

Jutro (11 lutego) obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, święto ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75 rocznicę objawień fatimskich.
Z tej okazji Duszpasterstwo Chorych zaprasza do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes o zdrowie i łaski dla chorych i cierpiących.
Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych zostanie odprawiona w kaplicy szpitalnej przy ul. Dekerta 1 (niski parter) o godz. 17.00.
Zapraszamy.

środa, 05 luty 2020 14:07

Dobre wieści

Dziś z wizytą do szpitala przyjechały posłanki na Sejm RP - Katarzyna Osos oraz @Krystyna Sibińska, które przekazały Wiceprezesowi szpitala @Robert Surowiec informację, że wraz z posłem Waldemarem Sługockim zgłosiły poprawkę do ustawy budżetowej na rok 2020 na utworzenie rezerwy celowej dla @Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w kwocie 20 mln zł z przeznaczeniem na budowę pawilonu OIOM, Kliniki Hematologii i Banku Komórek Macierzystych oraz budowę pawilonu dla Dziennej Chemioterapii.

Każdego roku – 4 lutego - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. To też jest dzień symbolicznej solidarności z osobami chorymi onkologicznie. Dlatego, w najbliższą sobotę - 8 lutego 2020 r. od godz. 10.00 – 13.00 organizujemy Dzień Otwartych Dni w Ośrodku Radioterapii, przy ul. Dekerta 1 podczas którego będzie można odbyć konsultację z lekarzami onkologami - radioterapeutami, konsultacje dla chorych i ich rodzin z onkopsychologiem oraz psychologiem z Oddziału Dziennego Centrum Zdrowia Psychicznego. Będzie również możliwość kontroli poziomu cukru oraz ciśnienia. Wraz z naszymi partnerami, którymi są Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp., zaproponujemy naukę samobadania piersi i jąder. Zaprosimy także do bezpłatnego wykonania oznaczenia markerów nowotworowych – PSA (dla mężczyzn) oraz CA125 (dla kobiet).
Nasi specjaliści będą udzielali instrukcji krok po kroku jak można skorzystać z Szybkiej Terapii Onkologicznej w gorzowskim szpitalu, bo jak wiemy pacjenci onkologiczni powinni być otoczeni szczególną opieką. W ich przypadku duże znaczenie od wykrycia choroby ma czas.

czwartek, 30 styczeń 2020 13:21

Szpital przyjazny dzieciom

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym małym pacjentom. Od stycznia dzieci oczekujące na wizytę w gabinecie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (POZ) spędzają czas w towarzystwie spoglądających na nie bohaterów bajek, m.in. ulubionych przez kilkulatków pingwinów z Madagaskaru.

W minionym tygodniu na szpitalnych korytarzach było gwarno od głosów uczniów najpierw uczniów Szkoły Podstawowej nr 13, później dzięki uczniom 8 klasy Szkoły Społecznej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp. Pierwsza grupa uczyła się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i oglądała z bliska śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, druga miała okazję zobaczyć zwykle niedostępne dla osób nie związanych ze szpitalem zakamarki i pracownie lecznicy. Młodzież zobaczyła Zakład Medycyny Nuklearnej i Pracownię PET, Pracownię Leku Cytostatycznego w szpitalnej aptece, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Ośrodek Radioterapii i pracujące w nim akceleratory, a także przekazane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – rezonans magnetyczny i aparat RTG.

Strona 1 z 110
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.