Aktualności

Niemal 1000 godzin poświecili specjaliści z Wielospecjalistycznego szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie na naukę obsługi robota chirurgicznego da VINCI. Niedługo przed nimi egzamin potwierdzający kwalifikacje. Dziś (7 maja) swojego wsparcia lekarzom udzielała Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

piątek, 07 maj 2021 13:44

Z empatią za pan brat

Fundacja Rodziny Czepczyńskich i Rotary Club z Gorzowa wspierają gorzowski szpital
Cukrzyca, niepełnosprawność intelektualna, niedosłuch, zespół Aspergera, czy blizny na ciele dziecka. Jak o tego typu tematach rozmawiać z kilkulatkiem? Najlepiej poprzez zabawę. Pomocne mogą w tym być np. książki napisane dostosowanym do percepcji przedszkolaka językiem. Dziecięce choroby, ich skutki i sposoby radzenia sobie z nimi można poznać dzięki książce pt. ABC Empatii, którą dziś (w piątek 7 maja) najmłodszym pacjentom Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie przekazała Fundacja Rodziny Czepczyńskich i Gorzowski Klub Rotariański. Książki mają nie tylko umilić dzieciom pobyt w lecznicy, ale także pozwolić zrozumieć problemy zdrowotne innych dzieci.

czwartek, 06 maj 2021 10:48

Kolejny voucher na badania zrealizowany

Katarzyna Bednarz z Gorzowa jest kolejną zwyciężczynią licytacji vouchera na badanie przeciwciał wirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. W środę (5 maja) voucher został zrealizowany. To pokłosie styczniowego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na wsparcie fundacji szpital przeznaczył 6 voucherów (4 na badania laboratoryjne i 2 na indywidualny pokaz pracy robota chirurgicznego DaVinci).

piątek, 30 kwiecień 2021 13:46

Lekarze uratowali 78-latkę chorą na COVID-19

- Jesteśmy szczęśliwi, bo stan kobiety był naprawdę ciężki – mówi Mateusz Stępiński, lekarz rezydent z oddziału covidowego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 78-letnia pacjetka opuszcza lecznicę po miesiącu ciężkiej walki o życie.
- Pani Ireno, jest pani naszym najbardziej spektakularnym przypadkiem! – mówi lekarz rezydent Mateusz Stępiński i widać, jak śmieją mu się oczy (całą resztę zasłania covidowy kombinezon). Przyszły specjalista laryngolog jest autentycznie szczęśliwy. Lada moment wypuści z oddziału Irenę Lubczyńską, dzielną 78-latkę, która pokonała COVID-19, choć szanse na to były nikłe.

czwartek, 29 kwiecień 2021 14:29

Koncentrator tlenu w darze od przedsiębiorcy

To była prawdziwie miła niespodzianka! W czwartek (29 kwietnia) Janusz Nowak, przedsiębiorca z Gorzowa przekazał Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Gorzowie koncentrator tlenu. To specjalistyczny aparat medyczny, który dostarcza do organizmu chorej osoby tlen w większym stężeniu. Tego typu sprzęt jest pomocny jest przede wszystkim w chorobach płuc i schorzeniach związanych z niewydolnością oddechową. Koncentrator, który trafił do gorzowskiej lecznicy to urządzenie, które gwarantuje koncentrację tlenu na poziomie 96% oraz przepływ do 5 litrów na minutę. Te parametry są wystarczające, by zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo prowadzonej terapii.
To już kolejna darowizna przekazana szpitalowi przez tego przedsiębiorcę z Gorzowa. Kilka lat temu wyposażył on szpital w aparat EKG.

czwartek, 29 kwiecień 2021 13:25

Poradnia Leczenia Bólu czynna inaczej

UWAGA PACJENCI!
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. informuje, że od 4 maja 2021 r. zmieniają się godziny funkcjonowania Wojewódzkiej Poradni Anestezjologicznej i Zwalczania Bólu. Poradnia będzie czynna tylko w poniedziałki i piątki.

czwartek, 29 kwiecień 2021 12:49

Okulistyka na najwyższym poziomie

Oddział Okulistyczny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. został wyposażony w jeden z najnowocześniejszych w Polsce aparatów OCT do badania przedniego odcinka oka. Urządzenie łączy topografię i tomografię rogówki, pomiar przedniej części segmentu oka, pomiar długości osiowej oraz kalkulację IOL, w celu ułatwienia codziennej procedury chirurgii zaćmy, a także w diagnostyce jaskry i badaniu rogówki.

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza operacja z użyciem robota da Vinci. Od stycznia nasi lekarze uczą się obsługi tego supernowoczesnego sprzętu. Ponad 1000 godzin szkoleń na robocie da Vinci wkrótce dobiegnie końca i po potwierdzeniu umiejętności zespołów chirurgicznych - co ma nastąpić jeszcze w maju - w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim zaczną się operacje pacjentów. Do końca roku lekarze chcą przeprowadzić 100-150 zabiegów. Największy udział w wykorzystaniu systemu będzie miał Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej.

Po niemal rocznej izolacji spowodowanej pandemią i nauką w trybie online już we wtorek 4 maja maturzyści będą musieli wyjść z domu i stawić czoła spotkaniom oko w oko m.in. z rówieśnikami i gronem pedagogicznym. Takie wyjście z domu może być naprawdę stresujące.
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wraz z pracującymi w nim specjalistami rozpoczyna cykl porad dla maturzystów, dotyczących walki ze stresem i napięciem przed jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. Naszym przewodnikiem po meandrach ludzkiego umysłu będzie mgr Olga Zając - psycholog z Centrum Zdrowia Psychicznego.
W pierwszym odcinku naszego poradnika maturzyści dowiedzą się jak minimalizując stres wyjść z domu.
W kolejnych Olga Zając opowie o skutecznych strategiach walki ze stresem i wizualizacji sytuacji stresowych. Maturzyści dowiedzą się też jak spędzić ostatnie dni i ostatnie godziny przed egzaminem maturalnym.
Zachęcamy do oglądania Szpitalnej Akademii Online i udostępniania naszych filmów.

wtorek, 27 kwiecień 2021 12:42

Leczenie onkologiczne okiem pacjentki

Pełna energii i z wieloma ambitnymi planami na przyszłość młoda kobieta dowiaduje się, że ma guza piersi. To nie jest początek bajki o diagnozie i walce z chorobą, ale zapis doświadczeń jednej z pacjentek Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Poradnik z konkretnymi wskazówkami dla tych pań, którym podobnie jak jej przychodzi stawianie czoła diagnozie mrożącej krew w żyłach. Przeczytajcie! Warto! Szybkie znalezienie właściwej drogi to jeden z kluczy do sukcesu terapeutycznego. 

W moim życiu zdarzyło się coś, co może przydarzyć się i Tobie. USG piersi, guz, biopsja, wielki stres i ... Przeczytaj moją historię i dowiedz się gdzie i jak szukać pomocy...

Strona 1 z 148
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.