Aktualności

wtorek, 22 październik 2019 10:33

Żegnamy Marię Szewczenko

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21 października 2019 r. 
w wieku 59 lat odeszła od nas 
Maria Szewczenko z d. Zawadzka

Rodzinie i Bliskim najszczersze wyrazy głębokiego współczucia składają 
Zarząd oraz Pracownicy 
Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 

Szanowni Państwo,
18 października w kalendarzu liturgicznym wspominamy Św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia. Tego dnia o godz. 11.00 w kaplicy szpitalnej przy ul. Dekerta zostanie odprawiona Msza Św. w intencji lekarzy, farmaceutów, położnych, pielęgniarek, rehabilitantów, ratowników medycznych, sanitariuszy i wolontariuszy.
Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
Kapelan szpitala

wtorek, 15 październik 2019 11:38

Zapraszamy na wieczór z grami planszowymi

Znacie Warcaby, Chińczyka, Monopoly czy Scrabble? Masz ochotę zagrać w Terrę, Marco Polo, Sabotażystę, Carcassonne, Kolejkę, Ubongo, Nemesis, Escape Room, Agentów Molocha czy Neuroshimę Hex? Nie masz z kim rozegrać partyjki w Dobble, Mafię czy Palce w Pralce?
Przyjdź na II Spotkanie z Grami Planszowymi do sali konferencyjnej szpitala 18 października 2019 r. o godz. 18.00. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. To wyśmienita okazja by zagrać w gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne i te dla dzieci. Zapraszamy Pacjnetów i Pracowników, a także osoby w ogóle nie związane ze szpitalem. 

wtorek, 15 październik 2019 10:25

Zainaugurowaliśmy projekt #szpitaluczy

Wystarczy kilkadziesiąt sekund, by ręce oczyścić z 90 proc. bakterii. Żeby uzyskać najlepszy efekt potrzebne jest niecała minuta. Mycie rąk to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusów, bakterii i grzybów. Tymczasem większość z nas myje je za krótko lub mało dokładnie. Wiele osób bagatelizuje problem i w ogóle nie myje rąk! W 2008 roku Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) ustanowił 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk. Jego celem jest podniesienie świadomości ludzi, na temat wpływu prawidłowego mycia rąk na zdrowie. Dlatego dziś Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zainaugurował projekt #szpitaluczy, w którym organizujemy spotkania dla przedszkolaków. W ten sposób chcemy wyrobić w najmłodszych nawyk częstego i poprawnego mycia rąk.

wtorek, 15 październik 2019 09:58

Konkurs plastyczny "Myj ręce"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk.
Tematem konkursu jest praca plastyczna formatu A3 zachęcająca do mycia rąk.
W konkursie mogą wziąć udział grupy przedszkolne z terenu Gorzowa Wlkp.
Dzieci wspólnie w grupie przygotowują plakat dowolną techniką.

CEL KONKURSU
- popularyzacja wiedzy nt. mycia rąk, wśród najmłodszego pokolenia oraz ich rodziców jako profilaktyki przeciw wielu chorobom
- prace będą powieszone na terenie szpitala, aby zachęcać pacjentów, odwiedzających a także pracowników do nawyku mycia rąkpiątek, 11 październik 2019 11:48

#szpitaluczy - MYJĘ RĘCE

Akcja „Myj ręce” to jeden z elementów programu edukacji #szpitaluczy,  jaki przeprowadzamy dla przedszkoli i szkół w naszym mieście. Ta odsłona programu dotyczy najprostszej profilaktyki zdrowia czyli mycia rąk, z którą będziemy jeździć do gorzowskich placówek oświatowych.
Realizacja - 1 raz w miesiącu przez cały rok, czas - ok 1,5 h.
Przez ręce są przenoszone m.in. rotawirusy i norowirusy odpowiedzialne za biegunki, gronkowiec złocisty powodujący zakażenia skóry i zatrucia pokarmowe, pałeczki Salmonella, Shigella, patogenne Escherichia coli, jaja tasiemca i owsika. Zakażenia i zatrucia pokarmowe, powodowane przez te drobnoustroje określane są jako choroby "brudnych rąk".
Uważamy, że jest to temat ważny z punktu widzenia profilaktyki zdrowotnej przede wszystkim dla rodziców, pracowników placówek oraz co najważniejsze dla dzieci - dzięki uczeniu prawidłowych zachowań już od najmłodszych lat, jesteśmy w stanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wielu chorób.

środa, 09 październik 2019 12:40

Szpital na miarę potrzeb i oczekiwań pacjentów

Około 236 mln złotych kosztować będą kluczowe inwestycje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. w latach 2019 – 2024. Spowodują one podwojenie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz znaczące zmiany warunków pobytu pacjentów i pracy całego zespołu placówki. Wszystkie inwestycje mają nie tylko poprawić jakość leczenia pacjentów i rozszerzyć wachlarz usług medycznych, ale też dać spółce konkretne korzyści finansowe i oszczędności energetyczne.

poniedziałek, 07 październik 2019 10:13

Szpitalny festyn rodzinny na błoniach przy ul. Dekerta

Deszczowa, pochmurna aura w pierwszą sobotę października (5.10.2019 r.) nie przeszkodziła ponad 800 osobom (pracownikom szpitala wraz z rodzinami) w zabawie na Festynie Rodzinnym zorganizowanym na błoniach przy ul. Dekerta. Były konkursy sportowe i zręcznościowe dla dzieci i dorosłych oraz turniej piłki siatkowej. Miłośnicy tańców mogli też spróbować swoich sił w energetycznej Zumbie - tańcu inspirowanym połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz fitness.
Głównym celem festynu była integracja pracowników, ale także pokazanie jak ważny dla każdego jest ruch i pozytywny nastrój także w kontekście zdrowia.

Decyzją wojewody lubuskiego z dnia 30 września dr n. med. Piotr Petrasz - kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. od 1 października 2019 r. został powołany na Wojewódzkiego Konsultanta w dziedzinie urologii dla województwa lubuskiego.
Dr Petrasz funkcję tę będzie pełnił przez następne 5 lat. 
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego  w Gorzowie Wlkp. składa serdeczne gratulacje nowemu konsultantowi. 

Prof. dr hab. n. med. Leszek Królicki Krajowy Konsultant w zakresie Medycyny Nuklearnej odwiedził dziś (3 października 2019 r. ) Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Z bliska przyglądał się funkcjonowaniu Zakładu Medycyny Nuklearnej i pracowni PET. Zobaczył też Pracownię Leku Cytostatycznego, Ośrodek Radioterapii i pracujące w nim akceleratory. Prof. Królicki był pod ogromnym wrażeniem jakości, szpitalnego sprzętu medycznego, profesjonalnej kadry medycznej oraz rozwiązań zastosowanych w gorzowskiej lecznicy.

Strona 1 z 101
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.