Aktualności

niedziela, 10 luty 2019 15:14

27. Światowy Dzień Chorego

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Te słowa wypowiedziane przez Jezusa do apostołów, których posłał do szerzenia Ewangelii - aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości - są tematem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Chorego. W swym orędziu na ten dzień Ojciec Święty Franciszek przypomina, że „opieka na chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny”. Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych pacjentom i pracownikom lecznicy w kaplicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. odprawił kapelan ks. Antoni Trzyna.

sobota, 09 luty 2019 15:51

Profilaktyka przede wszystkim

To była bardzo pracowita sobota. Prawie 300 osób wzięło udział w zorganizowanej przez szpital Białej Sobocie. Okazją do wspólnego spotkania był obchodzony niedawno Światowy Dzień Walki z Rakiem. Chętnych było mnóstwo, bo i atrakcji nie brakowało. Od konsultacji z onkologiem, dietetykiem, badań laboratoryjnych, cytologicznych, przez pomiar ciśnienia krwi, cukru we krwi, BMI, do nauki samobadania piersi, jąder, słuchu i profilaktykę tytoniową.

piątek, 08 luty 2019 08:49

Odeszła Teresa Osińska

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 4 lutego 2019 r., po długiej i ciężkiej chorobie zmarła nasza Koleżanka

Ś.P. Teresa Osińska
mgr rehabilitacji ruchowej

Zarząd i Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Pogrzeb Teresy Osińskiej odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019 r. o godz. 12.00 na cmentarzu w Rokietnicy k. Poznania.

czwartek, 07 luty 2019 14:12

Pierwsi w województwie

Zespół Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, w których wykonuje się badania PET/CT z wykorzystaniem choliny. To badania wykorzystywane podczas oceny wznowy procesu nowotworowego u pacjentów z rakiem prostaty lub nerki. W naszym województwie dotychczas nikt tego jeszcze nie zrobił.

poniedziałek, 04 luty 2019 14:16

Zapraszamy na białą sobotę

Każdego roku – 4 lutego - obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. To też jest dzień symbolicznej solidarności z osobami chorymi onkologicznie. Dlatego, w najbliższą sobotę - 9 lutego 2019 r. od godz. 9.00 – 12.00 (w holu głównym szpitala) organizujemy Białą Sobotę, podczas której będzie można odbyć konsultację z onkologiem, zasięgnąć bezpłatnej konsultacji w zakresie żywienia w chorobie nowotworowej, a także skorzystać z porad dietetycznych. Przygotowaliśmy też możliwość wykonania bezpłatnej cytologi, badania BMI, poziomu cukru, pomiaru ciśnienia. Wraz z naszymi partnerami, którymi są Słuchmed, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp., przygotowaliśmy także możliwość skorzystania z badania słuchu, naukę samobadania piersi i jąder, a także (dla 100 osób) szeroki pakiet badań laboratoryjnych (tu wymagana jest wcześniejsza rejestracja). Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie.

poniedziałek, 04 luty 2019 14:03

Przed wizytą akredytacyjną

Dziś w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęła się próbna wizytacja akredytacyjna prowadzona przez wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia p. Krystynę Piskorz-Ogórek i p. Sławomira Ogórka. Wizytatorzy odwiedzili dziś 7 oddziałów, w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Neurologii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddział Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii.

Przez kolejnych 9 miesięcy będą stacjonować w Skwierzynie i uczestniczyć w szkoleniach, w tym także w ćwiczeniach na poligonach naszego województwa. Dlatego chcą poznać najbliższy ich obecnemu miejscu pobytu szpital. Żołnierze amerykańscy, bo o nich mowa, dziś gościli w Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Chcieli zobaczyć miejsce, z którego będą korzystać, gdy zajdzie taka potrzeba.

W Polsce na przeszczep narządu czeka kilka tysięcy osób. Dla większości z nich to jedyna możliwa forma leczenia i szansa na życie, a bywa, że na nowy, zdrowy organ muszą czekać latami. Niestety wielu z oczekujących umiera z powodu braku narządów do przeszczepu. Dlatego temat transplantacji nie może być tematem tabu. Właśnie tej tematyce poświęcone było spotkanie z młodzieżą Zespołu Szkół Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp. zorganizowane przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

11 lutego, w poniedziałek pod hasłem ,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" odbędzie się Dzień Chorego w szpitalu na ulicy Dekerta. Kierujemy więc zaproszenie szczególnie gorąco do osób dotkniętych chorobą, osób współodczuwających, potrzebujących wsparcia, osób troszczących się, pielęgnujących i sprawujących opiekę nad chorymi.
Z tej okazji w niedzielę 10 lutego 2019 r. o godzinie 10.00 będzie Celebrowana Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Szpital również odwiedzi Jego Ekscelencja Biskup Tadeusz Lityński - ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. O godz. 13.00 odwiedzi dwa oddziały : hematologii i neurologii.

Z poważaniem i szacunkiem zaprasza ks. Bogusław Kaczmarek – kapelan szpitala.

piątek, 25 styczeń 2019 17:30

Jeśli jest karnawał, to musi być makijaż

Jak zamaskować niedoskonałości skóry będące wynikiem chemioterapii? Pomysłów jest tyle, ile osób poddawanych tej formie leczenia. Ważne, by używać odpowiednich kosmetyków i nie przesadzić z makijażem, bo tylko dobrze wykonany make-up pomaga wyeksponować urodę, podkreślić to, co w nas najładniejsze, a ukryć to, co się naturze nie udało. Jak to zrobić? To nic trudnego. Każdego miesiąca przekonują się o tym uczestniczki warsztatów kosmetycznych dla pań chorych onkologicznie organizowanych przez Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz Fundację Piękniejsze Życie. To jedyne takie warsztaty w województwie lubuskim.

Strona 1 z 84
404 Not Found

Not Found

The requested URL /get.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.