Aktualności

Dziś (3 kwietnia) od firmy Swiss Krono z Żar szpital otrzymał piętnaście w pełni automatycznych łóżek i szafek. Wszystkie posiadają bezinwazyjny system monitorowania funkcji życiowych pacjenta i są sterowane pilotem zarówno z pozycji personelu, jak i pacjenta.

czwartek, 02 kwiecień 2020 13:42

Pacjent „0” opuszcza szpital w Gorzowie

Dziś (2 kwietnia 2020 r.) pierwszy pacjent Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie z potwierdzoną obecnością koronawirusa opuścił lecznicę. Jego wyzdrowienie dwukrotnie potwierdzone zostało wynikami badań laboratoryjnych. Spędził w szpitalu 12 dni.

Już nie tylko przez telefon. Od dziś (1 kwietnia) z punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej w gorzowskim szpitalu można skorzystać także dzięki video połączeniu, pozwalającemu na bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem. To możliwe dzięki uruchomionej dziś przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. usłudze „Powstrzymajmy koronawirusa! - Darmowe wideo-gabinety dla szpitali”.

Władze Gorzowa przekazały dziś (1 kwietnia 2020 r.) dwa i pół miliona złotych Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup angiografu. Sfinansowanie zakupu angioigrafu to odpowiedź na apel zarządu szpitala skierowany do prezydenta i gorzowskich radnych (18 marca). Dziś (podczas telekonferencji, w której udział brali prezydent miasta, skarbnik oraz przedstawiciele klubów radnych) zapadła pozytywna dla lecznicy decyzja.

Dziesięcioletni Grzegorz Rosiak z Gorzowa jest najmłodszym drukarzem przyłbic ochronnych pracującym w grupie Drukarze dla Lekarzy i wspomagającym szpital.

- Grzesiu od zawsze interesował się techniką, od elektroniki, po informatykę- mówi jego ojciec Marcin Rosiak. - Zapisaliśmy go na zajęcia z programowania. Gdy poprosił o drukarkę 3D na urodziny, nie mieliśmy wątpliwości, że to będzie prezent, który będzie mu służył długo.

wtorek, 31 marzec 2020 12:28

Dzieci wspierają szpital

Wsparcie dla lekarzy i pielęgniarek płynie z każdej strony. Dziś prezentujemy prace plastyczne dzieci z Ośna Lubuskiego i Gorzowa.
Dziękujemy pięknie i już szykujemy sztalugi na popandemiczną wystawę :)
Chcecie pokazać nam swoje rysunki, collage i akwarele. Zapraszamy.
Dzisiaj dziękujemy Jagodzie, Gabrysi, Hani, Nadii, Amelce, Lei, Kacprowi i Alanowi z Ośna Lubuskiego oraz Weronice i Olkowi z Gorzowa.
Chcecie tu zobaczyć swoje prace? Sięgnijcie po kredki, farby, komputerowe myszki, ...... i do dzieła.

poniedziałek, 30 marzec 2020 12:55

Chlorator od gorzowskich wodociągów

Ścieki szpitala zakaźnego będą wolne od niebezpiecznych substancji. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie użyczyło szpitalowi specjalistyczną pompę dozującą środek dezynfekujący; jest sterowana komputerowo. To znaczna pomoc dla lecznicy, na którą - po uruchomieniu Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego - spadł obowiązek dezynfekcji ścieków szpitalnych trafiających do kanalizacji.

Szanowni Państwo,
z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i Waszych dzieci
przerwa w zajęciach Szkoły Rodzenia zostaje przedłużona
do 14 kwietnia 2020 r.

Od poniedziałku (30 marca br.) pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie do pracy będą woziły specjalnie autobusy. To odpowiedź Prezydenta Miasta Jacka Wójcickiego na wniosek zarządu gorzowskiego szpitala. Dzięki temu personel szpitala bezpiecznie dotrze do pracy nie przebywając w jednym pojeździe z innymi pasażerami komunikacji miejskiej.

piątek, 27 marzec 2020 16:00

Rada Nadzorcza szpitala on-line

To było pierwsze takie posiedzenie Rady Nadzorczej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie w historii lecznicy. W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii dzisiejsze posiedzenie rady zostało przeprowadzone w trybie on line. O najważniejszych dla szpitala, jego pacjentów i pracowników sprawach bieżących i przyszłości, członkowie rady rozmawiali wykorzystując do tego środki komunikacji elektronicznej.
Członkowie rady podziękowali pracownikom i zarządowi lecznicy za ogromne zaangażowanie w walkę z koronawirusem i pochwalili działania podjęte przez władze szpitala w minimalizowaniu możliwości zakażenia personelu wirusem SARS-CoV-2.