piątek, 11 sierpień 2017 07:37

Jesteśmy Szpitalem Przyjaznym

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie został uhonorowany tytułem „Szpital Przyjazny”. W całej Polsce przyznano go zaledwie 20 lecznicom. W Lubuskiem jesteśmy jedyni! Tytuł przyznali nam organizatorzy kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” - Pracodawcy RP.

poniedziałek, 07 sierpień 2017 12:04

UWAGA!!! Rejestracja czynna inaczej

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 16 do 21 sierpnia 2017 r. rejestracja główna Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Dekerta będzie czynna od godz. 7.30 do godz. 14.20.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

poniedziałek, 07 sierpień 2017 10:49

Zaczytani są wśród nas

Do szpitala dotarło 5 kartonów książek dla dzieci i młodzieży, które zostały zebrane w ramach Wielkiej Zbiórki Książek 2017 będącej częścią ogólnopolskiej akcji Zaczytani.org
W dołączonym do przesyłki liście czytamy:
„Na Państwa ręce przekazujemy książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2017. Pragniemy, aby jak najlepiej służyły Państwa Pacjentom. Pacjenci mogą je zabrać do domu!
To nie są zwyczajne książki. Kiedyś czytał je ktoś inny i postanowił się nimi podzielić.
Jest jeszcze coś ważnego: wiele osób zaangażowało się w to, żebyśmy mogli dostarczyć te książki. Ci ludzie serdecznie pozdrawiają Państwa Pacjentów i mają nadzieję, że spędzą z nimi wspaniałe i niezapomniane chwile!
Zaczytani.org”

poniedziałek, 07 sierpień 2017 09:46

Podziękowania dla Oddziału Chirurgii Ogólnej

Dzień dobry,
pragnę przekazać za pośrednictwem Dyrekcji Szpitala serdeczne podziękowania dla personelu Oddziału Chirurgii Ogólnej za okazaną mi pomoc oraz opiekę podczas dwóch pobytów na tym oddziale - w listopadzie roku 2015 oraz w dniach 24.07-26.07.2017 r. Ogromnie mi się podobało, że jest tam zawsze bardzo czysto. Cały personel jest miły i sympatyczny, fachowy i kompetentny, do pacjentów odnoszący się grzecznie i z troską. Zaobserwowałem to zarówno na sobie, jak i na przykładzie pacjentów z którymi przebywałem w sali. Panie pielęgniarki (salowe/oddziałowe) zawsze reagowały szybko na prośby pacjentów, i to było dla nas bardzo budujące. Oddział Chirurgii Ogólnej stale utrzymuje niezmiernie wysoki poziom zaangażowania i profesjonalizmu.
Jeszcze raz dziękuję i załączam wyrazy szacunku
Tomasz Dudziak

niedziela, 30 lipiec 2017 18:39

Lubuski Piknik Zdrowia

Badania profilaktyczne, porady lekarskie, konsultacje dietetyczne, wspólne ćwiczenia, konkursy i zabawy – z tych oraz wielu innych bezpłatnych atrakcji mogli skorzystać wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się do gorzowskiego Parku Róż na Lubuski Piknik Zdrowia. Na gości czekały aż 33 stoiska w 5 strefach: zdrowia, relaksu, zabawy, sportu i zdrowego żywienia. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, a współorganizatorem Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.

wtorek, 18 lipiec 2017 20:04

Spotkanie z emerytami

Był słodki poczęstunek, kwiaty i lisy gratulacyjne. Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Jerzy Ostrouch spotkał się dziś z byłymi pracownikami lecznicy, którzy w pierwszym półroczu 2017 r. odeszli na zasłużoną emeryturę. Wśród nich byli pracownicy medyczni i komórek niemedycznych szpitala.

wtorek, 18 lipiec 2017 06:38

Nagrody dla oddziałów

- Reprezentujecie Państwo oddziały, które otrzymały bardzo wysokie noty i wyróżnienie od zewnętrznych audytorów, którzy sprawdzali to, w jaki sposób Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie opiekuje się Pacjentami i na jakim poziomie są świadczone przez lecznicę usługi (od medycznych po zarządzanie jakością). To m.in. dzięki Państwa zaangażowaniu dziś możemy otwarcie powiedzieć, że nasza lecznica nadal może szczycić się posiadaniem certyfikatów jakości zgodnych z normą ISO 9001 (dotyczącej zarządzania jakością), ISO 14001, PN-N 18001 i międzynarodową normą BS OHSAS 18001 w zakresie zmniejszania zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, gości oraz klientów – mówił dziś do ordynatorów i pielęgniarek oddziałowych Oddziału Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego oraz Oddziału Chirurgii Ortopedycznej i Urazów Narządu Ruchu prezes Jerzy Ostrouch.

To bardzo dobra wiadomość dla szpitala i jego Pacjentów. Komitet Sterujący ds. koordynacji interwencji EFSI w ochronie zdrowia zatwierdził zmiany w planie działań Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – wśród inwestycji jest zakup akceleratorów do gorzowskiego Ośrodka Radioterapii. Koszt - 20 mln zł, z czego aż 17 mln będzie z POIiŚ. – To dopełnienie inwestycji, na którą silny akcent położył już wcześniej samorząd województwa dofinansowując budowę Ośrodka – komentuje Elżbieta Anna Polak, która jest członkiem Komitetu Sterującego.

środa, 05 lipiec 2017 11:50

Warsztaty kosmetyczne po raz czwarty

W miniony piątek (30 czerwca 2017 r.) odbyły się ostatnie przed wakacyjną przerwą warsztaty kosmetyczne dla kobiet chorych onkologicznie. Wzięło w nich udział 8 pań, które oprócz płci, łączy choroba nowotworowa i zmaganie się z jej trudami. Dzięki udziałowi w warsztatach kosmetycznych nie tylko spędziły dwie godziny poza oddziałem czy poradnią, ale też przekonały się jak niewiele trzeba, by znów poczuć się piękną i wartościową kobietą, bo nie od dziś wiadomo, że dobrze wykonany makijaż poprawia nastrój, powoduje wzrost samooceny oraz daje większą pewność siebie. Podkreślając to co piękne, a ukrywając to, czego nie chcemy eksponować.