poniedziałek, 22 maj 2017 10:29

Kolejny audyt przed nami

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęła się trzydniowa wizyta audytorów, którzy sprawdzą, czy lecznica się rozwija i czy utrzymuje standardy jakości określone w normach ISO 9001, 14001, 18001 oraz OHSAS.

Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie we współpracy z Fundacją „Piękniejsze życie”, po raz trzeci zaprasza na warsztaty kosmetyczne dla kobiet leczących się z powodu choroby nowotworowej.

środa, 17 maj 2017 11:56

Wyniki ankiet pomyślne dla szpitala

Zdecydowana większość (72,5%) Pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., jest zdecydowana polecić lecznicę swoim znajomym, a gdyby zaszła potrzeba ponownej hospitalizacji (92%) wybrałaby właśnie gorzowski szpital – to wyniki analiz ankiet przeprowadzonych wśród pacjentów lecznicy na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.
Do pacjentów 12 oddziałów WSzW w Gorzowie trafiło ponad 300 ankiet. Pytania, na które odpowiadali dotyczyły m.in. jakości i czasu trwania przyjęcia, sposobu traktowania Pacjentów przez lekarzy i pielęgniarki, szpitalną infrastrukturę (w tym także czystość na oddziałach i czytelność oznakowań dojścia do poszczególnych oddziałów i poradni) oraz żywienie.

O tym, że przy pierwszych objawach choroby trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, bo to zwiększa szanse na wyleczenie, napisano już setki artykułów. Tymczasem wciąż zbyt wielu pacjentów lekceważy pojawiające i nasilające się dolegliwości, tłumacząc się pracą czy obowiązkami domowymi. Do tej grupy osób, z pewnością nie zalicza się jeden z pacjentów Oddziału Laryngologii z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Gdy pojawiły się pierwsze problemy z gardłem zgłosił się do lekarza. Dzięki szybkiej interwencji chirurgicznej laryngologów nie trzeba mu było usuwać całej krtani.

Dwadzieścia osób wzięło udział w pierwszym spotkaniu dotyczącym poprawy jakości opieki nad matką i dzieckiem w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym gorzowskiego szpitala. Wśród nich były panie, które już rodziły w Gorzowie, takie, które pierwsze dziecko urodziły w innym szpitalu, ale kolejne chcą urodzić w Gorzowie, oraz panie będące obecnie w ciąży jeszcze przed decyzją, w którym szpitalu ich dziecko przyjdzie na świat.

W czwartek (11 maja 2017 r.) po raz ostatni, podczas swojej zmiany w Polsce w ramach operacji Atlantic Resolve, z dyrekcją Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. spotkali się przedstawiciele 64. Batalionu Wsparcia Pancernej Brygady z Kolorado. Żołnierze Armii Stanów Zjednoczonych przyjechali, by podziękować za dotychczasową, trwającą 5 miesięcy współpracę.

Oddział Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. zajął czołowe miejsca w Rankingu Szpitali 2017 opracowanym przez czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnia "Wprost". Pod względem liczby wykonywanych angioplastyk w ostrych chorobach wieńcowych czyli m.in. leczenia zawałów serca oddział zajął 2 miejsce w kraju, daleko w tyle zostawiając inne krajowe ośrodki kardiologiczne. W liczbie angioplastyk planowych czyli leczeniu skutków zawałów mięśnia sercowego oddział uplasował się na 3 miejscu. W tej kategorii gorzowska kardiologia jest jedynym przedstawicielem lubuskiego w rankingu.

środa, 10 maj 2017 12:44

Interniści się szkolą

Nowoczesne (laserowe) metody usuwania zwężeń naczyń obwodowych, zastosowanie trombolizy w udarze mózgu, kardiomiopatia wywołana stresem, niedokrwistość seniorów, a także choroby onkologiczne, to tylko niektóre tematy jakie będą poruszać lubuscy interniści, podczas XIV Konferencji Szkoleniowej Internistów Ziemi Lubuskiej. Konferencja organizowana przez gorzowski i zielonogórski oddział Towarzystwa Internistów Polskich oraz Romana Kołodziejczaka - lubuskiego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób wewnętrznych odbędzie się w najbliższy weekend (13-14 maja 2017 r.) w Lubniewicach.

wtorek, 09 maj 2017 11:48

Awaria mammografu

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy że mammograf będący na wyposażeniu Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. uległ awarii, w związku z czym nie można go wykorzystywać do wykonywania badań. O zaistniałej sytuacji Pacjentki, które miały wyznaczony termin badania zostały poinformowane telefonicznie.
Kierownictwo Zakładu podjęło już wszelkie niezbędne kroki, by przywrócić sprawność urządzenia. Jednak wizyta pracowników serwisu została ustalona na 23 maja 2017. Do tego czasu badania mammograficzne można wykonywać w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Panoramix” przy ul. Piłsudskiego 47 w Gorzowie Wlkp.

Jesteś w ciąży? Spodziewasz się dziecka? A może dopiero planujesz zostać rodzicem, lub niedawno poznałaś uroki rodzicielstwa? Przyjdź na spotkanie z położnymi.

Narodziny dziecka to najpiękniejszy moment w życiu każdego rodzica. Pragniemy, aby właśnie tak został przez Was zapamiętany. Chcesz nam pomóc w udoskonaleniu pracy Oddziału Położniczo-Ginekologicznego? Koniecznie przyjdź na spotkanie i podziel się z nami swoimi uwagi i propozycjami! Twoja opinia jest dla nas najcenniejsza.

Czekamy na Ciebie:

- 11.05.2017 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej szpitala (będzie możliwość wejścia na teren Oddziału Położniczo-Ginekologicznego) i
- 18.05.2017 r. o godz. 16.00 w Parku Wiosny Ludów/Parku Róż przy placu zabaw