czwartek, 22 luty 2018 21:45

Piękniejsze życie w gorzowskim szpitalu

W gorzowskim szpitalu dziś spotkała się grupa pań chorych onkologicznie. Dla niektórych była to krótka przerwa w leczeniu, dla innych równie krótkie odwiedziny w szpitalu, w którym w trakcie leczenia i chemioterapii spędzają wiele czasu. Choć połączyła je choroba, dziś nie ona była najważniejsza. Powodem do spotkania były warsztaty kosmetyczne organizowane co miesiąc przez oddział onkologii klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz fundację Piękniejsze Życie.

W ramach feryjnych zajęć świetlicowych gorzowski szpital odwiedziła wczoraj grupa dzieci, które zimową przerwę świąteczną spędzają w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. Podczas zajęć z ratownikiem medycznym Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – Rafałem Gajdą dowiedziały się m.in. jak zachować się podczas spotkania na swojej drodze osoby, która nie oddycha, jak zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie jak i osobie ratowanej, jakich informacji należy udzielić podczas dzwonienia do Pogotowia Ratunkowego lub Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniową. Zajęcia w szpitalu były też okazją do nauki układania nieprzytomnego poszkodowanego (z własnym oddechem) w pozycji ustalonej bocznej.

czwartek, 22 luty 2018 13:52

Dziękujemy za lata wspólnej pracy

W ubiegłym tygodniu (po 26 latach pracy w gorzowskim szpitalu) na zasłużoną emeryturę odeszła p. Maria Zientarska, lekarz Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki Nad Noworodkiem. Z tej okazji z panią doktor wczoraj spotkali się wiceprezes lecznicy Robert Surowiec oraz Piotr Gratkowski, z-ca dyrektora ds. lecznictwa WSzW w Gorzowie Wlkp.

czwartek, 22 luty 2018 11:58

Przed nami rok rekordowych inwestycji

To był dobry rok dla szpitala. Lecznica ma dodatni wynik finansowy, prowadzi oczekiwane od lat inwestycje i realne plany na dalszy rozwój w niedalekiej przyszłości – mówiła dziś podczas spotkania z dziennikarzami marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak. Ale dobre wyniki finansowe lecznicy to nie jedyny temat dzisiejszej konferencji. Dziś podpisane też zostały dwie umowy na dofinansowanie niezbędnych dla funkcjonowania szpitala inwestycji.

wtorek, 20 luty 2018 13:32

Dbamy o dobre relacje z pacjentem

Dobry kontakt z pacjentem to jeden z kluczy do skutecznego leczenia i powodzenia procesu terapeutycznego. Zaufanie, empatia, efektywna komunikacja oraz wzajemne słuchanie to podstawa w relacji pacjent - lekarz czy pielęgniarka. Rozmowa, podobnie jak umiejętność słuchania jest sztuką. Jednak wiele osób podczas rozmowy z innym nie docenia roli np. „mowy ciała”, tonu głosu, tempa wypowiadanych słów czy wręcz unika kontaktu wzrokowego z rozmówcą. Tymczasem jeden gest lub spojrzenie może przekazać więcej niż wiele wypowiedzianych słów. Dlatego personel medyczny i kadra zarządzająca Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w ubiegłym tygodniu brali udział w szkoleniach pt. „Dobre relacje z pacjentem”.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Wszechnica Zdrowia. Tym razem będziemy mówić o żywieniu. Dowiemy się, czy poprzez odpowiednią dietę można wzmocnić nasz organizm i czy dzięki diecie można walczyć z zimowym osłabieniem organizmu. Nasz specjalista ds. żywienia - Małgorzata Prószyńska - opowie też jak powinni się żywić seniorzy i osoby w podeszłym wieku.
Na spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia zapraszamy jak zwykle w ostatni poniedziałek miesiąca (tym razem będzie to 26 lutego 2018 r. o godz. 15.00) do sali konferencyjnej szpitala przy ul. Dekerta.

Pacjentką tego SZPITALA jestem po raz pierwszy. Optowałam za przemieszczeniem się do Poznania, gdzie mieszkają i pracują moje dzieci, ale na to ponoć nie było już czasu. Córka namawiała mnie na pozostanie w gorzowskim szpitalu mówiąc: „popatrz ilu chorych tu czeka na przyjecie, a przecież wiesz, że jadąc zatrzymujemy się w restauracjach, gdzie wcześniej zrobili to już inni, a omijamy te, gdzie nie ma, lub jest niewielu oczekujących. Na pewno tu są dobrzy lekarze”.

W SOR, bardzo kompetentny, spokojny, sympatyczny, życzliwy p. DOKTOR, którego nazwiska niestety nie znam, obiecał trzymać za mnie kciuki. Nie mogłam trafić lepiej.

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarz dzieci – stara się zobaczyć ich dusze...”
(B.Cage)

Najserdeczniejsze podziękowania dla Pani Wiolety za bezcenne wskazówki dotyczące przygotowania do porodu :)
Pod podziękowaniami podpisały się:
Klaudia, Martyna, Barbara, Małgorzata, Karolina, Marta, Justyna i Ania

Pragniemy podziękować i wyrazić głęboką wdzięczność Ordynatorowi, panu Lechowi Sługockiemu oraz całemu zespołowi Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. za profesjonalną, a przy tym troskliwą opiekę medyczną opartą na poszanowaniu godności człowieka, za okazaną życzliwość i wsparcie w walce o życie mojej żony, za ciepłe słowa i zrozumienie potrzeb ciężko chorego człowieka, za cierpliwość i empatię, za to, że Państwo JESTEŚCIE.

środa, 14 luty 2018 12:58

Zapraszamy na warsztaty kosmetyczne

Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie we współpracy z Fundacją „Piękniejsze życie” i wolontariuszami Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Gorzowie zapraszają na warsztaty kosmetyczne dla kobiet leczących się z powodu choroby nowotworowej. Panie które zgłoszą się na warsztaty mogą liczyć na niezapomniane chwile relaksu i piękny wygląd.