środa, 21 czerwiec 2017 12:52

Najnowocześniejsza linia w Polsce

To jedyne takie miejsce w Polsce. W Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie uroczyście otwarto dziś najnowocześniejszą w kraju automatyczną linię diagnostyczną do badań. Inwestycja warta niespełna 7 milionów złotych pozwoli na pobranie mniejszych objętościowo próbek, znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wyniki, a jednocześnie usprawni pracę analityków medycznych.

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 11:51

Zapraszamy na spotkanie z ortopedą

W ramach cyklu Wszechnica Zdrowia, czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o zdrowiu, ale nie wiedzieliście gdzie i kogo zapytać, tym razem serdecznie zapraszamy na spotkanie z lek. Moniką Dejnowicz – ortopedą.
Będzie mowa o tym kim jest i czym zajmuje się ortopeda , jak zapobiegać osteoporozie, jak chronić się przed chorobami kości, by nogi, ręce czy biodra służyły nam przez wiele lat.

poniedziałek, 19 czerwiec 2017 11:09

Zgłoś się na warsztaty kosmetyczne

Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. i Fundacja „Piękniejsze życie” zapraszają na kolejne warsztaty kosmetyczne dla kobiet chorych onkologicznie. Ich celem jest zapewnienie pięknego wyglądu pań chorych na wszelkiego rodzaju nowotwory. W dotychczasowych warsztatach organizowanych przez gorzowski szpital wzięło udział 30 pań.

wtorek, 13 czerwiec 2017 12:39

Być piękną w chorobie

Pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność czy ukryć niedoskonałości cery. Odpowiedni makijaż, bo o nim mowa, w przekonaniu wielu kobiet, daje ładniejszy wygląd, który sprawia, że panie są bardziej zadowolone z siebie i czują się pewniej w każdej sytuacji. Co jednak zrobić, gdy z powodu chemioterapii tracimy ochotę do wychodzenia z domu, wypadają nam włosy, a skóra staje się bardziej matowa, czy przebarwiona? Psycholodzy przekonują, że trzeba usiąść przed lustrem i robić to, co wcześniej sprawiało, że czułyśmy się piękniejsze. Jak to zrobić? Ot, choćby skorzystać z okazji do wyjścia z domu, by zapisać się na warsztaty kosmetyczne organizowane przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. Kolejna edycja już 30 czerwca.

wtorek, 13 czerwiec 2017 11:09

O krasnoludkach i sierotce Marysi

„Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie!” Tak zaczyna się jedna z najbardziej znanych książek dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi” autorstwa Marii Konopnickiej. Teraz będą ją mogły także poznać dzieci leczone w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., bo do naszego szpitala dotarła przesyłka od KPMG z Warszawy. To miła niespodzianka w postaci 5 audiobooków.

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 10:27

Będą pieniądze na wyposażenie ośrodka radioterapii

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych decyzji ostatnich miesięcy. Będzie zgoda Ministerstwa Zdrowia na dofinansowanie zakupu akceleratorów do ośrodka radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Taką obietnicę złożył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas spotkania z prezesami i dyrektorami lubuskich szpitali, konsultantami wojewódzkimi oraz starostami z terenu województwa lubuskiego.

Kto się nie rozwija, stoi w miejscu, a nawet się cofa. Ta myśl Johanna Wolfganga von Goethe nie jest obca lekarzom z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., dlatego wykorzystują każdą okazję do podnoszenia swoich medycznych kwalifikacji. Nie inaczej było dziś na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Chirurgów z gorzowskiej lecznicy wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem dr n. med. Jan Pertkiewicz, jeden z prekursorów epoki endoskopowego usuwania nowotworów metodą ESD w Polsce. Metoda ta pozwala na usuwanie wczesnych zmian nowotworowych z przewodu pokarmowego bez konieczności wykonywania zabiegu operacyjnego.

wtorek, 06 czerwiec 2017 12:51

Podziękowania dla ratowników i Prezesa

W minioną sobotę ratownicy medyczni Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp wzięli udział w Wielopokoleniowym Festynie Rodzinnym na tzw. fyrtlu czyli w rejonie ulic Reja, Kochanowskiego, Zapolskiej w Gorzowie. Podczas twającego 4 godziny spotkania uczyli m.in. zasad udzielania pierwszej pomocy przedemdycznej. Za udział w tym wydarzeniu lecznica otrzymała podziękowania od Zarządu Fundacji Pozytywka. Imienne podziękowania dostał też Robert Surowiec – wiceprezes szpitala.

wtorek, 06 czerwiec 2017 12:20

Urolodzy doskonalą umiejętności

Urolodzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o. pod okiem dr n. med. Igala Mora doskonalili dziś swoje umiejętności z zakresu laserowego usuwania gruczolaka prostaty. Diodowy laser wykorzystywany do tego typu zabiegów gorzowska lecznica ma od kilku miesięcy. Jego użycie z powodzeniem zastępuje tradycyjne metody leczenia tego schorzenia i daje wiele korzyści dla pacjenta.

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 20:01

Wakacje bez zagrożeń

Miejcie odwagę posługiwać się rozumem. To słowa Immanuela Kanta, które przyświecały uczestnikom V Konferencji Młodzieży Gorzów Wlkp. 2017 pod hasłem ,,Wakacje bez zagrożeń” zorganizowanej przez Fundację Czysta. Podczas spotkania, do rozważnych zachowań zachęcali m.in. specjaliści z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.