piątek, 15 październik 2021 10:53

Poradnia geriatryczna znów czeka na pacjentów

Od najbliższej środy (20 października) Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wznawia działalność Poradni Geriatrycznej. Poradnia znajduje się w gabinecie nr 11 budynku poradni przy ul. Walczaka 42. Osoby po 60. roku życia – bo to dla tej grupy wiekowej przeznaczona jest poradnia - będzie przyjmowała dr n. med. Beata Trzcińska-Butkiewicz.

środa, 13 październik 2021 13:16

Szczepimy się!

Szpital chroni pracowników przed grypą
Wszyscy pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego Gorzowie Wlkp. mogą bezpłatnie skorzystać ze szczepienia przeciwko grypie. W pierwszym dniu zaszczepiono już 44 osoby. Do zabezpieczenia pracowników przed grypą gorzowski szpital korzysta ze szczepionki Influvac Tetra, która zawiera inaktywowane antygeny powierzchniowe 4 szczepów wirusa grypy.

środa, 13 październik 2021 09:52

13 października - Dzień Ratownictwa Medycznego

Z okazji
Dnia Ratownictwa Medycznego
wszystkim Ratownikom Medycznym,
dla których życie ludzkie jest wartością nadrzędną
składamy życzenia
zdrowia, bezpieczeństwa, społecznego uznania,
satysfakcji z pracy oraz powodzenia w życiu osobistym.

zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o.

wtorek, 12 październik 2021 13:13

Wirus RSV atakuje małe dzieci

Apel do rodziców - nie wysyłajcie dzieci z infekcją do przedszkola i żłobka
Niegroźny dla starszych dzieci, u niemowląt (zwłaszcza u wcześniaków) może szybko może doprowadzić do zapalenia oskrzelików i płuc. Wirus RSV – bo o nim mowa - najbardziej groźny jest dla dzieci do 2 roku życia. Przenoszony jest drogą kropelkową. Do zakażenia najczęściej i najszybciej dochodzi w placówkach edukacyjnych (np. przedszkolach, żłobkach czy szkołach). Objawem zakażenia wirusem RSV jest kaszel i katar.

niedziela, 10 październik 2021 15:30

Przy sobocie o zdrowiu

Około 100 osób wzięło udział w Białej Sobocie w Janczewie (9 października). Specjaliści z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego dla mieszkańców gminy przygotowali ofertę, w skład której wchodziły m.in. bezpłatne badanie USG piersi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, zawartości cukru we krwi oraz obliczanie wskaźnika masy ciała. Były też porady dietetyków oraz psychologa. Każdy chętny mógł też bezpłatnie zbadać słuch i wykonać zabieg nawilżający na dłonie.

piątek, 08 październik 2021 09:40

W sobotę zadbaj o swoje zdrowie

Bezpłatne badanie USG piersi, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, zawartości cukru we krwi oraz obliczanie wskaźnika masy ciała - to tylko niektóre medyczne propozycje przygotowane przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Santoku i Urząd Gminy Santok na Białą Sobotę w Janczewie zaplanowanej na 9 października 2021 r.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. ma nowoczesną broń do diagnostyki dróg oddechowych. To bronchofiberoskop – rodzaj endoskopu z giętką końcówką
Badanie z użyciem bronchofiberoskopu najczęściej stosuje się w diagnostyce nowotworowej. Wskazaniem do wykonania badania są także m.in. krwioplucie, nawracające zapalenia dróg oddechowych, uporczywy kaszel o niewyjaśnionej przyczynie, zmiany naciekowe na płucach, podejrzenie choroby nowotworowej, utrzymujące się na zdjęciach RTG, konieczność pobrania wydzieliny oskrzelowej na badania bakteriologiczne, konieczność podania leków bezpośrednio do oskrzeli.

piątek, 01 październik 2021 08:28

1 października - Międzynarodowy Dzień Lekarza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lekarza wszystkim lekarzom pracującym w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. dziękujemy za troskę, zaangażowanie i dbałość o zdrowie pacjentów życząc jednocześnie nieustającej pasji i miłości do tego zawodu, wytrwałości w przysiędze Hipokratesa, a także czasu na spełnianie marzeń oraz troskę o własne zdrowie.

piątek, 01 październik 2021 07:11

8 kropli krwi na wagę zdrowia

Szpital w Gorzowie wykonuje przesiewowe badania noworodków w kierunku SMA
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przystąpił do programu badań przesiewowych noworodków w Polsce" w kierunku rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Badaniami objęte są wszystkie dzieci urodzone w gorzowskiej lecznicy od połowy sierpnia 2021 r. Do tej pory takie badanie zostało wykonane u 130 noworodków.

czwartek, 30 wrzesień 2021 12:54

Pacjenci ocenili szpital

Zapytaliśmy 100 pacjentów, jak oceniają szpital. 56 proc. pacjentów wystawiło nam oceną bardzo dobrą. 30 proc. dobrą. Co chwalili, a na co się skarżyli?