środa, 18 październik 2017 08:44

Szanowni Państwo!
Lekarze, Pielęgniarki, wolontariusze!
Pracownicy Służby Zdrowia!

Mam zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wspólną Mszę Świętą w intencjach pracowników służby zdrowia, Waszych rodzin i tych, wśród których pracujecie – na dzień 18 października 2017 r.( środa) na godz. 14:30 do Kaplicy Naszego Szpitala.

Po Mszy Świętej przewidziane jest nabożeństwo różańcowe oraz szczególne błogosławieństwo dla wszystkich obecnych.

W związku z tym, bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Ks. Bogusław Kaczmarek
Kapelan Szpitala

Szanowni Pracownicy Służby Zdrowia

Z okazji Państwa święta –Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Pragniemy złożyć wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, Pracownikom Służby Zdrowia, podziękowania za ofiarną i trudną pracę na rzeczchorych i potrzebujących pomocy. Społecznego znaczenia i wartości państwa pracy nie da się w żaden sposób przecenić. Ratowanie życia drugiemu człowiekowi jest honorem i zobowiązaniem, a ludzie którzy podejmują się tej misji, zasługują na najwyższe uznanie.

Składamy państwu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz dużo wytrwałości i cierpliwości w codziennej pomocy w ratowaniu i dbaniu o zdrowie innych.

Niech życzliwość i wdzięczność pacjentów towarzyszy Państwu każdego dnia.

Z wyrazami należnego szacunku

Ks. Bogusław Kaczmarek - kapelan szpitala, oraz duszpasterze Parafii Pierwszych Męczenników Polski

wtorek, 17 październik 2017 13:04

Niesiemy pomoc i uczymy ratować

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. odwiedzili dziś uczniowie trzecich klasy Szkoły Podstawowej nr 13. Był to dla nich dzień pełen pozytywnych emocji i atrakcji. Najpierw uczyli się zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, później zwiedzali bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stacjonujący tam śmigłowiec medyczny.

Każdego roku w Polsce serce nagle przestaje pracować aż u 40 tysięcy osób. To także jedna z głównych przyczyn śmierci Europejczyków. Szybo udzielona pomoc mogłaby pomóc uratować niejedno życie. Wiedza jak to zrobić jest bezcenna i przydatna każdemu niezależnie od wieku. Dziś w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca przypominamy jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Jutro na terenie szpitala będziemy tego uczyć trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wlkp.

poniedziałek, 16 październik 2017 08:45

My się grypy nie boimy

Przed nami kolejny sezon grypowy. Zdaniem ekspertów szczepienie jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania grypie i jej powikłaniom. Przed tą groźną chorobą zakaźną chronią się też pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego. Przez najbliższe 3 dni chętni będą poddawani szczepieniom najnowszą czterowalentną szczepionką, która zapewnia najszerszą możliwą ochronę przed grypą. Dzięki dofinansowaniu akcji przez Zarząd lecznicy pracownicy szpitala płacą tylko ¼ ceny rynkowej szczepionki.

poniedziałek, 16 październik 2017 07:20

Rodzice Milanka dziękują

Serdeczne podziękowanie dla całego zespołu medycznego Oddziału Patologii Ciąży, Położniczo-Ginekologicznego oraz Oddziału Noworodkowego za życzliwość, troskę oraz fachową opiekę jaką wykazali się Państwo podczas narodzin oraz w pierwszych chwilach życia naszego synka. Szczególne podziękowania kierujemy dla lekarzy Hanny Kozber ❤️, Mariusza Stępnia, Krzysztofa Kaczmarka oraz Ireneusza Wójcika. Dziękujemy położnym Renacie Kosickiej, Martynie Zawadzkiej, Monice Kowala, Annie Zarabskiej za wsparcie , pomoc i wielkie serce ! ❤️
Milanek z Rodzicami.

Wykorzystuje się ją do leczenia różnych chorób oraz produkowania leków ratujących życie. Koncentrat krwinek czerwonych stosuje się m.in. w leczeniu niedokrwistości, osocze pomaga osobom z zaburzeniami krzepnięcia, a pytki krwi wykorzystuje się w leczeniu osób z białaczką oraz innymi chorobami krwi. Krew, bo o niej mowa to lek, którego nie można niczym zastąpić. Nie można jej wyprodukować, więc krwią trzeba się dzielić. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie bierze udział w kampanii „Twoja krew, moje życie”. Bądź honorowy. Dowiedz się jak możesz uratować komuś życie. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne.

piątek, 13 październik 2017 08:33

Dzień Ratownictwa Medycznego

Z okazji przypadającego dziś Dnia Ratownictwa Medycznego wszystkim reprezentującym środowisko ratownictwa medycznego Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. składa najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych chwil na co dzień, dobrego zdrowia i osobistego szczęścia, a przede wszystkim satysfakcji i radości płynącej z pomocy potrzebującym.

czwartek, 12 październik 2017 10:11

Randka na stole operacyjnym

Chirurdzy z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jako pierwsi w województwie lubuskim wykonali operacje zwane przez specjalistów rendez-vous, polegające na połączeniu technik endoskopowych i przezskórnego radiologicznego leczenia dróg żółciowych. W pierwszych zabiegach gorzowskim chirurgom pomagał dr Kazimierz Janiszewski z warszawskiej Endoterapii. Kolejne robią już sami.

Serdeczne podziękowanie dla całego zespołu medycznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego ze szkołą rodzenia oraz Oddziału Noworodkowego za życzliwość, troskę oraz fachową opiekę jaką wykazali się Państwo podczas narodzin oraz w pierwszych chwilach życia.
Pola (5.10.2017 r.) wraz z rodzicami

środa, 11 październik 2017 10:34

Podziękowania za pomoc w organizacji marszu

W pierwszą niedzielę października na terenie gminy i Nadleśnictwa Bogdaniec odbył się VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi – Popieram transplantację. Jego pomysłodawcą jest Adriana Szklarz, lubuski koordynator Stowarzyszenia „Życie po przeszczepie. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. od kilku lat jest współorganizatorem marszu. Dziś od Pani Ady otrzymaliśmy podziękowania. Poniżej ich treść.