Aktualności

czwartek, 28 styczeń 2021 11:08

Emocje barw w Galerii Sztuki R

Od środy (27 stycznia) w Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. można oglądać prace malarki Katarzyny Żok z Zielonej Góry. To wystawa pełna ciepła i pozytywnych emocji. Prezentowany jest także obraz, który powstał specjalnie z myślą o Galerii Sztuki R i odwiedzających ją pacjentach; to "Portret dziewczyny z chabrami".

wtorek, 26 styczeń 2021 14:59

Mandat za palenie na terenie szpitala

Pół tysiąca złotych mandatu zapłacił pacjent Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, który dzisiejszej nocy (26 stycznia) został przyłapany na paleniu papierosa w oddziałowej toalecie. To już drugi podobny przypadek w ciągu zaledwie jednego tygodnia.
- W takich przypadkach musimy działać bezwzględnie, bez żadnej taryfy ulgowej - mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - To bardzo niebezpieczne sytuacje, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko personelu i pacjentów oddziału, ale też wszystkich innych osób przebywających w naszej lecznicy.

wtorek, 26 styczeń 2021 09:38

Pakiet onkologiczny w liczbach

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. podsumowuje rok
Więcej świadczeń medycznych, wzrost liczby wykonanych procedur w Oddziale Neurochirurgii, Zakładzie Radioterapii, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, oraz Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej - to wnioski płynące z podsumowania realizacji świadczeń w ramach pakietu onkologicznego przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w 2020 roku.

poniedziałek, 25 styczeń 2021 20:55

Ruszyły szczepienia seniorów

Równolegle trwają szczepienia grupy „0”
Sześciu pierwszych seniorów, którzy ukończyli 80 rok życia przyjęło w poniedziałek (25 bm.) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Najstarszym był 92-letni mieszkaniec Gorzowa; to też najstarszy chory wyleczony z zakażenia koronawirusem, który spędził na Oddziale Zakaźnym dwa tygodnie.

22 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia dla grupy 70+. Jednak ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną w procesie rejestracji umówieni na konkretne wybrane przez siebie terminy szczepień. Tym osobom Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia możliwość zgłoszenia się na szczepienie poprzez infolinię i formularz internetowy. W przypadku braku wolnych terminów można zadzwonić na ogólnopolski numer 989. Jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień konsultant oddzwoni i poinformuje o dalszym trybie postępowania.
Zgłosić chęć poddania się szczepieniu można też drogą elektroniczną wypełniając formularz na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Każda osoba, która wypełni kwestionariusz zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie informuje, że w związku z ograniczoną liczbą miejsc przewidzianą dla grupy seniorów włączonych do grupy seniorów w wieku 80+ i 70+ wszystkie terminy szczepień dla tej grupy osób do 31 marca 2021 r. już są zajęte. Lecznica apeluje o to, by nie zapisywać się w wielu miejscach jednocześnie.
- Brak wolnych terminów do końca marca dotyczy nie tylko szpitala – mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. - Docierają do nas informacje, że seniorzy 80+ lub ich bliscy wysyłają zgłoszenia do wielu placówek jednocześnie. W ten sposób blokują możliwość ustalenia terminu innym pacjentom. Apelujemy o to, aby wybrać sobie jeden punkt szczepień, najlepiej ten położony najbliżej miejsca zamieszkania i tam oczekiwać na wyznaczenie terminu. Zwolnione w ten sposób miejsca stworzą możliwość zaszczepienia się innym osobom, dla których teraz nie ma miejsca.

czwartek, 21 styczeń 2021 18:07

Uwaga pacjenci w grupie wiekowej 80+ i 70+

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie informuje, że do 31 marca 2021 r. wszystkie terminy szczepień dla seniorów (80+ i 70+) już są zajęte.
Aby zarezerwować termin szczepienia przeciwko COVID-19 prosimy zgłaszać się do innych punktów szczepień. Ich listę, adresy i numery telefonów można znaleźć TUTAJ
Osoby, które już wysłały zgłoszenie, bądź wpisywały się w kolejkę oczekujących w szpitalu proszone są o oczekiwanie na telefon z informacją o terminie.

środa, 20 styczeń 2021 17:47

Szczepienia na COVID w aptece

Uwaga Pacjenci!
Od czwartku (21 stycznia 2021 r.) szczepienia przeciwko COVID-19 będą się odbywały na I piętrze budynku szpitalnej apteki (wejście przy szlabanie przy budynku rehabilitacji)

środa, 20 styczeń 2021 15:15

Szpital idzie do sądu

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. skieruje do sądu rejonowego w Gorzowie sprawę wczorajszego (19 bm.) podpalenia materaca przez jednego z pacjentów na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej. Szpital zarzuca mu stworzenie realnego zagrożenia życia i zdrowia pacjentów i personelu oddziału. Konsekwencje ma też ponieść mężczyzna, który przebywając w jednej sali z palaczem nie zareagował na to niewłaściwe zachowanie.

Życie ani zdrowie pacjentów ani personelu oddziału nie jest zagrożone
Dziś (19 stycznia) po godz. 16 na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. doszło do zaprószenia ognia. Jego sprawcą był 61-letni pacjent tego oddziału, któremu – jak twierdzi wypadł niedopałek papierosa. Od niego zapalił się materac, na którym leżał. Na miejscu interweniowali – wezwani przez system automatycznego ostrzegania pożarowego - strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Na szczęście życie ani zdrowie żadnego z pacjentów i personelu oddziału nie jest zagrożone.

Strona 1 z 140
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.