Aktualności

Jak dzięki 12 prostym krokom podkreślić swoje piękno? Dokładnie oczyścić skórę, nałożyć na twarz i szyję krem nawilżający, użyć podkład, korektor, puder i róż, a także kredkę do brwi, cienie do powiek, tusz do rzęs, oraz podkreślić usta kredką i szminką. Ogromne znaczenie ma też codzienne nawilżanie skóry od wewnątrz. W sali konferencyjnej gorzowskiego szpitala dziś po raz ostatni w tym roku, spotkały się panie walczące z chorobą onkologiczną. Podczas warsztatów kosmetycznych mogły się przekonać jak ważny jest codzienny makijaż.

piątek, 14 grudzień 2018 20:44

Podziękowania dla Wioletty Gębicz

„Z całego serca dziękujemy pani Wiolecie Gębicz za szczególna pomoc, wsparcie i przygotowanie do porodu oraz wskazówki i rady jak zajmować się maluszkiem od pierwszych dni życia.”
Takiej treści podziękowania p. mgr Wioleta Gębicz, koordynatorka szpitalnej Szkoły Rodzenia otrzymała od Diany i Tomka – rodziców Zuzi urodzonej 24 października 2018 r. Do podziękowań dołączona była piękna pamiątka wykonana przez tatę dziewczynki, która na świat przyszła w gorzowskim szpitalu.

Lekarze z Gorzowa swoją wiedzą i doświadczeniem nie odbiegają od specjalistów z Warszawy, Gdańska i Łodzi. Co więcej, to od nich mogą się uczyć inni. Chirurdzy z gorzowskiego szpitala przeprowadzili zabieg jaki, do tej pory, wykonywany był zaledwie w 3 ośrodkach w Polsce. Tym samym lecznica w Gorzowie dołączyła do elity ośrodków medycznych, w których pacjentom z nowotworami dróg żółciowych endoskopowo wszczepia się samorozprężalne protezy ułatwiające przepływ żółci, przedłużając życie i poprawiając komfort życia ciężko chorych osób.

Dziennik Rzeczpospolita w swoim specjalnym dodatku opublikował dziś wyniki jubileuszowego 15. rankingu najlepszych szpitali w Polsce. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. kolejny raz potwierdził wysoką jakość swoich usług i ponownie znalazł się w „złotej setce” wśród lecznic zabiegowych wieloprofilowych i onkologicznych. W tegorocznym rankingu zajęliśmy 62. miejsce. To aż 11 miejsc wyżej niż w ubiegłym roku!!! Jesteśmy jednym z dwóch lubuskich szpitali, które znalazły się w setce najlepszych w kraju.

piątek, 07 grudzień 2018 13:38

Zapraszamy na warsztaty Rak na wspak

Stowarzyszenie Manufaktura zaprasza na warsztaty onkologiczne pod hasłem Rak na Wspak. W programie warsztatów przewidziano m.in. porady dietetyczne, warsztaty makijażu, porady psychologiczne, spotkanie z Natalią Ślizowską – projektantką mody. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma upominek.

Warsztaty odbędą się 17 grudnia 2018 r. w Hotelu Gracja przy ul. Dąbrowskiego 20b w Gorzowie. Początek o godz. 16.00

Nie saniami, nie na reniferach ale samochodami terenowymi przywieźli dziś prezenty dla pacjentów Oddziału Dziecięcego Miłośnicy OFF Road z Gorzowa Wlkp. Były słodycze, owoce, pluszowe kocyki, czapki, kubki i wiele, wiele innych prezentów. To efekt ich współpracy ze sponsorami z całej Polski, choć w tę akcję ochoczo włączają się także lokalne firmy.
Przywieźli prezenty, ale nie przyjechali sami. Dzięki wspólnej pracy św. Mikołaja i harcerzy z 27. Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej Szaniec ZHP z Gorzowa choinka w strefie rodziców (również otrzymana od sponsorów) została udekorowana bombkami i gwiazdkami.

piątek, 07 grudzień 2018 10:06

UWAGA pacjenci i lekarze

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci,
Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej informuje, że w poniedziałek 24 grudnia 2018 r. będzie pracował w trybie dyżurowym (czyli tak jak w soboty, niedziele i święta). Prosimy to uwzględnić przy kierowaniu się lub swoich pacjentów na badania diagnostyczne do ww. zakładu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

czwartek, 06 grudzień 2018 20:35

Mikołaje na motorach

Skoro dziś 6 grudnia, to nie mogło ich zabraknąć. O najmłodszych pacjentach pamiętali jak zwykle motocykliści z gorzowskiego klubu Night Rider. Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej odwiedzili już po raz piąty.

czwartek, 06 grudzień 2018 13:11

Mikołajki po raz drugi

Mimo wielu zajęć, o pacjentach Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, znów nie zapomniał św. Mikołaj. Niestety nie wszędzie może być osobiście, więc dziś do Gorzowa przysłał swoich pomocników. A pamiętał nie tylko o najmłodszych. Najpierw odwiedził pacjentów Oddziału Onkologii Klinicznej, później zawitał na Oddział Dziecięcy.

środa, 05 grudzień 2018 20:58

PET/CT rozpoczyna pracę

We wtorek 4 grudnia zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. Pięcioletni kontrakt opiewa na 100 tysięcy złotych miesięcznie. Pierwsi pacjenci będą mieli wykonywane badania już 6 grudnia.