Aktualności

ale spieszymy uspokoić, to była wizyta służbowa.

We wtorek (13 sierpnia 2019 r.) Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki był gościem w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. W związku z tym, że pacjentami szpitala są najczęściej mieszkańcy Gorzowa, Prezydent postanowił odwiedzić lecznicę i osobiście sprawdzić jak zmieniła się jakość świadczonych usług medycznych i jak zakończyły się dotychczasowe inwestycje. Poza omówieniem bieżących spraw, gość odwiedził wybudowane lub zmodernizowane w ostatnim czasie szpitalne oddziały, między innymi Pracownię Leku Cytostatycznego, Pracownię PET/CT, Dział Rehabilitacji oraz Ośrodek Radioterapii.

wtorek, 13 sierpień 2019 09:38

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

- dnia 16.08.21019 r. Wojewódzka Poradnia Onkologiczna będzie nieczynna.
Pacjenci zarejestrowani na ten dzień zostaną przyjęci 19.08.2019 roku, o czym zostaną poinformowani telefonicznie.

- w dniach 16.08.2019 r. - 03.09.2019 r. Wojewódzka Przychodnia Chirurgii Stomatologicznej będzie nieczynna.

- w dniach 26, 27 oraz 30.08.2019 r.  Poradnia Pulmonologiczna dla Dzieci będzie nieczynna.

 

piątek, 09 sierpień 2019 11:56

Podziękowania dla p. Wioletty Gębicz

„Dziękuję – takie proste słowo,
a jak wiele znaczy”

Piękne podziękowania za super edukację w Szkole Rodzenia!!!
Dziękujemy za serce <3, życzliwość i serdeczność oraz miłą atmosferę na zajęciach i mocne wsparcie w przygotowaniach do spotkania z naszymi maluszkami :)

Rodzice z edycji lipiec-sierpień 2019

czwartek, 08 sierpień 2019 09:36

Szpital w Gorzowie jest bezpieczny

Z chwilą pojawienia się informacji o wykryciu bakterii New Delhi w Uniwersyteckim Szpitalu Wojewódzkim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, na nadzwyczajnym posiedzeniu (w godzinach popołudniowych, w środę 7 sierpnia 2019 r.) zebrał się zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych.
W celu zminimalizowania ryzyka pojawienia się bakterii w gorzowskiej lecznicy zarząd podjął decyzję o wprowadzeniu natychmiastowych środków zapobiegawczych  we wszystkich oddziałach: 
- zlecono i przeprowadzono kontrole przestrzegania obowiązujących na terenie szpitala procedur, 
- przeprowadzono dodatkowy instruktaż dla personelu,
- w newralgicznych miejscach szpitala (główne wejście, przy windach na każdym piętrze oraz przy wejściu na poziom minus 1) zamontowano dodatkowe pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk, bo New Delhi to bakteria brudnych rąk.

W budynku apteki Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. rozpoczęły się prace związane z dostosowaniem klatek schodowych do aktualnych wymogów ochrony przeciwpożarowej. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko pracownikom lecznicy, ale także jej pacjentom. W związku z trwającymi pracami w ciągu najbliższych kilku tygodni mogą czasowo wystąpić drobne niedogodności związane z hałasem niezbędnym przy tego typu inwestycjach, za które serdecznie przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

wtorek, 06 sierpień 2019 12:43

Nowożeńcy pamiętali o małych pacjentach

Miłą niespodziankę pacjentom Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej gorzowskiego szpitala sprawili dziś Paulina i Maciej Kosnarewicz. Nowożeńcy, którzy w minioną sobotę powiedzieli sobie sakramentalne „TAK” zamiast kwiatów poprosili gości weselnych o przyniesienie przyborów szkolnych. Wszystko co udało się zebrać (a było tego całe mnóstwo) przywieźli do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

wtorek, 06 sierpień 2019 12:06

Wspólne plany i zamierzenia

Jedno województwo, dwa największe szpitale. Co jeszcze łączy Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. i Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze? Odpowiedź jest prosta. Chęć współpracy i wymiana doświadczeń kadry medycznej. W gorzowskim szpitalu gościł dziś prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego – Dawid Murawa, kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Wizyta była okazją nie tylko do zobaczenia jak działają Ośrodek Radioterapii i Zakład Medycyny Nuklearnej, ale także do rozmów na temat współpracy w zakresie leczenia onkologicznego pacjentów obu lecznic.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 10:21

Umowa na pawilon dla nowego OIOM-u podpisana

To był kolejny dzień, który zapisał się na kartach historii szpitala jako ważny. W dniu 5 sierpnia 2019 roku Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podpisał umowę z firmą Budimex S.A. z Warszawy, reprezentowaną przez Dyrektora Rejonu - Jarosława Maślankę. W wyniku przetargu firma ta została wyłoniona jako wykonawca rozbudowy szpitala o trzypiętrowy, całkowicie podpiwniczony pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1000 metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia użytkowa to ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

Ma idealny skład i doskonale wpływa na zdrowie niemowlęcia. Mleko matki jest dla dziecka najlepszym pożywieniem przez pierwsze pół roku jego życia. Zawiera wiele cennych składników odżywczych i przeciwciała, które chronią przed wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Jest zdrowe i tanie, zapewnia właściwy rozwój układu nerwowego i zmniejsza ryzyko otyłości i nadwagi w późniejszym wieku.
Uodparnia i zapobiega wadom zgryzu. Jedną z najważniejszych zalet karmienia naturalnego jest bliski kontakt z ciałem mamy, który daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa i buduje głęboką relację emocjonalną. Przypominamy o tym, bo właśnie dziś (1 sierpnia) rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią, ustanowiony w 1990 r. przez UNICEF.

czwartek, 01 sierpień 2019 08:42

Rekord urodzeń

Aż 121 maluszków przyszło na świat w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. w lipcu tego roku. To oznacza, że pierwszy krzyk na salach porodowych było słychać prawie 4 razy dziennie. 121 porodów to aż o 13% więcej niż w lipcu 2018 r. i 14% więcej niż w czerwcu bieżącego roku.
W ostatnich miesiącach Oddział Położniczo-Ginekologiczny gorzowskiego szpitala systematycznie notuje wzrost liczby porodów. W stosunku do ubiegłego roku, w maju 2019 r. urodziło się 20 dzieci więcej.

Strona 1 z 97
404 Not Found

Not Found

The requested URL /get.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.