piątek, 19 kwiecień 2019 07:08

wielkanoc 2019

czwartek, 18 kwiecień 2019 12:58

Jerzy Ostrouch Przewodniczącym Rady UZ

Prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Jerzy Ostrouch został przewodniczącym powołanej przez Senat UZ - pierwszej w historii uczelni Rady Uniwersytetu Zielonogórskiego. To obok rektora i senatu, trzeci organ uczelni publicznej wprowadzony ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, która obowiązuje od 1 października ubiegłego roku. Jerzy Ostrouch zgłoszony przez Radę Uniwersytetu Zielonogórskiego podczas jej pierwszego posiedzenia, musiał jeszcze zostać zatwierdzony przez senat uczelni. Dziś już wiemy, że kandydatura ta została zaakceptowana.

Zamknięte wszystkie publiczne szkoły i większość przedszkoli. To sytuacja, z którą w ostatnich dniach dotknęła wiele osób, także pracowników największego w regionie szpitala. Dla wielu rodziców trwający od tygodnia strajk nauczycieli wywołał lawinę kłopotów i trudnych do rozwiązania problemów związanych z zapewnieniem opieki nad dziećmi. Dlatego Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników lecznicy utworzył tzw. pogotowie przedszkolne. Oferta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W zajęciach codziennie uczestniczy ok. 20 dzieci.

Na biurko Prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. trafiły podziękowania od p. Urszuli, której mąż był pacjentem Oddziału Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Poniżej znajduje się ich treść.

środa, 10 kwiecień 2019 10:57

Trwa wielkanocny kiermasz

Dwa tygodnie do Świąt Wielkiej Nocy, to najlepsza pora, by wyposażyć dom i ogród w świąteczne ozdoby. Można je zrobić samemu, można kupić w markecie, ale najlepiej jest odwiedzić Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., i tu kupić palmy, stroiki i inne ozdoby wykonane rękoma pacjentów oddziałów psychiatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W hallu „za windami” niemal z każdego zakątka wyglądają zajączki, koguciki, wyklejane lub malowane jajka, a także ozdoby do kwiatów i koszyczków. Kto już u nas był, ten wie, że takie ozdoby można kupić tylko u nas.

wtorek, 09 kwiecień 2019 18:41

Tak dla pawilonu OIOM

Komisja Spraw Społecznych gorzowskiej Rady Miasta przyjęła stanowisko, w którym będzie rekomendować całej Radzie wsparcie finansowe Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w budowie pawilonu na potrzeby Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. To decyzja podjęta podczas wyjazdowego posiedzenia komisji, które odbyło się na terenie szpitala. Wzięła w nim także udział Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa odpowiedzialna za sprawy społeczne.

piątek, 05 kwiecień 2019 07:38

Będzie tymczasowe przedszkole

Uwaga pracownicy!!!
Rozumiemy, że planowany strajk nauczycieli może być kłopotliwy dla naszych pracowników, którzy mają dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.

Od poniedziałku 8 kwietnia 2019 r. zachęcamy
PRZYJDŹ DO PRACY Z DZIECKIEM

Zapewniamy profesjonalną opiekę i animacje dla dzieci w godzinach od 7.00 do 16.00 w sali konferencyjnej WSzW ul. Dekerta 1

Zapisy:
Agnieszka Wiśniewska
tel. 95 7331 220

czwartek, 04 kwiecień 2019 11:57

Zakażenia krwi bez tajemnic

W środę 3 kwietnia 2019 r. w sali konferencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. odbyło się szkolenie na temat Zakażeń krwi. W spotkaniu wzięli udział lekarze i pielęgniarki z gorzowskiej lecznicy. Podczas niemal dwugodzinnego spotkania dr n. med. Tomasz Ozorowski oraz kierownik Zakładu Mikrobiologii Elżbieta Justyńska dawali wytyczne dot. wskazań do pobierania posiewów krwi, rozpoznawania zakażeń odcewnikowych krwi, interpretacji dodatnich wyników, a także tego kiedy należy wykonać kontrolne posiewy krwi. Pielęgniarki dodatkowo uczyły się procedury pobierania krwi na posiew w systemie BACTEC.

Na skrzynkę mailową Prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a także Rzecznika Praw Pacjenta pod koniec marca wpłynęły podziękowania dla p. Mirosława Zbyla – pielęgniarza pracującego na Oddziale Dziecięcym z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej. Poniżej ich treść.

czwartek, 04 kwiecień 2019 07:56

Zapraszamy na wielkanocny kiermasz

W imieniu pacjentów Oddziałów Psychiatrycznych i Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie oraz ich terapeutów serdecznie zapraszamy na tradycyjny kiermasz ozdób i stroików wielkanocnych. Wyjątkowe ozdoby jak zwykle będzie można kupić w głównym budynku szpitala przy ul. Dekerta 1. Tym razem zaplanowaliśmy go na 10 i 11 kwietnia od godz. 8.00 do 14.00. Serdecznie zapraszamy.