Aktualności

wtorek, 23 październik 2018 06:32

Życzenia od Biskupa Ordynariusza

Szanowny Panie Prezesie,
patronalne Święto Służby Zdrowia, które obchodzimy w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza - 18 października, kieruje naszą myśl ku wszystkim Pracownikom Medycznym, którzy każdego dnia troszczą się o zdrowie chorych. Wyrażając ogromną wdzięczność wobec codziennej, oddanej samarytańskiej posługi, pragnę przekazać pamięć w modlitwie oraz życzenia lekarzom, pielęgniarkom położnym, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom, pracownikom obsługi szpitali, przychodni, hospicjów i innych instytucji medycznych.
Niech codzienna Państwa posługa wobec chorych i cierpiących prowadzi do odkrywania na nowo powołania w służbie miłości drugim, mając świadomość, że Chrystus nie pozostawi bez nagrody niczego, co czynicie jednemu z tych braci najmniejszych (Mt 25,40)
Niech Św. Łukasz, Wasz patron, prowadzi w codziennej służbie, a Maryja - Pani Cierpliwie Słuchająca wyprasza łaskę stawania się widzianym znakiem miłości Boga w środowiskach, w których posługujecie.
pod życzeniami podpisali się
Tadeusz Lityński - Biskup Zielonogórsko-Gorzowski oraz ks. Tomasz Duszczak - Duszpasterz Diecezjalny Służby Zdrowia i Chorych

wtorek, 23 październik 2018 06:24

Podziękowania dla Oddziału Chorób Wewnętrznych

Szanowny Panie Prezesie,
Od kilku lat za sprawą terapii biologicznej, jestem związany z kierowanym przez Pana szpitalem, i pozwolę sobie na napisanie kilku słów.
Jak zauważyłem, szpital w Gorzowie stał się Mekką dla pacjentów nie tylko z województwa lubuskiego chorujących na ciężkie schorzenia jelit takie jak Leśniowskiego-Crohnna czy WZJG. Ja sam dojeżdżam na leczenie z dość daleka i pomimo tego, że mam inne szpitale znacznie bliżej to nie wyobrażam sobie bym, miał zmienić miejsce leczenia.

piątek, 19 październik 2018 11:46

Powstaje Strefa Rodzica

Na Oddziale Dziecięcym z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim startuje XXVII edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program w całości finansuje firma Budimex SA. „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny, realizowany od ponad 5 lat, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych polskich szpitali miejsc przyjaznych rodzicom małych pacjentów. Główna idea jaka przyświeca realizatorowi projektu, firmie Budimex S.A to zwrócenie uwagi na to jak ważna jest dla chorego dziecka obecność najbliższej osoby. Dziecko w szpitalu cierpi nie tylko z powodu choroby, odczuwa również lęk związany z pobytem w obcym środowisku. Stała obecność rodziców daje mu poczucie bezpieczeństwa i zmniejsza stres, co pozytywnie przekłada się na proces leczenia.

piątek, 19 październik 2018 09:11

18 październik - Święto Służby Zdrowia

Mamy zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa na wspólną Mszę Świętą w intencjach pracowników służby zdrowia, Waszych rodzin i tych, wśród których pracujecie – na dzień 21 października 2018 r.( niedziela) na godz. 10:00 do Kaplicy Naszego Szpitala.
czwartek, 18 październik 2018 21:53

Dziękuję Wam za obecność

Drodzy Przyjaciele, Kochani Absolwenci i obecni Słuchacze Szkoły Rodzenia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Kryształowy jubileusz Szkoły Rodzenia był dla mnie wyjątkową okazją do spotkania się z osobami, które w ciągu ostatnich 15 lat wzięły udział w zajęciach przygotowujących rodziców do narodzin dziecka. Nie sposób było ugościć Państwa wszystkich, bo grono absolwentów szpitalnej Szkoły Rodzenia liczy aż 10 tysięcy osób (!). Często wracam do nich myślami. Zastanawiam się, co dziś robią ich dzieci, i jakie czynią postępy, bo że z każdym swoim uśmiechem, kolejnym krokiem czy wypowiedzianym słowem dają radość swoim rodzicom, nie mam żadnych wątpliwości. Rodzicielstwo jest przecież najpiękniejszą przygodą w życiu każdego człowieka.

czwartek, 18 październik 2018 12:37

Utrudnienia w pracy rejestracji

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Uprzejmie informujemy,  że z powodu trwających prac remontowych, od dzisiaj (18 października 2018 r.) rejestracja główna Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Dekerta została przeniesiona na drugą stronę holu. W czasie remontu nie będzie też działał, uruchomiony w ubiegłym roku, system obsługi kolejki.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

czwartek, 18 październik 2018 12:00

Święto patronalne Służby Zdrowia

Szanowni Państwo,
18 października to dzień Św. Łukasza i Święto patronalne Służby Zdrowia. Z tej okazji składamy Państwu – pracownikom Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - wyrazy uznania. Tą drogą dziękujemy wszystkim pracownikom medycznym (m.in. lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarzom, położnym, położnikom, rehabilitantom, terapeutom, psychologom, logopedom, opiekunom medycznym czy salowym), a także pracownikom komórek niemedycznych i administracji szpitala.
Dzięki Państwa zaangażowaniu szpital w Gorzowie jest cenioną jednostką medyczną w regionie. Dzięki Państwa codziennej trudnej i wymagającej pracy wciąż się rozwijamy i otwieramy na medyczne nowości, co powoduje, że to właśnie nam Pacjenci powierzają swoje zdrowie.
Dziękujemy za Wasz profesjonalizm, empatię, życzliwość, cierpliwość i szacunek. Przyjmijcie Państwo od nas życzenia zdrowia, satysfakcji z pracy i odwagi do spełniania marzeń.
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.

niedziela, 14 październik 2018 19:43

Świętowaliśmy jubileusz Szkoły Rodzenia

Myśleliśmy, że taką frekwencję na przyjęciu urodzinowym Szkoły Rodzenia przyjdzie nam zostawić w sferze marzeń. Ale przecież... marzenia się spełniają. To także udało się zrealizować. Dość powiedzieć, że w jubileuszu Szkoły Rodzenia, zorganizowanym w gościnnych progach hotelu Fado, wzięło udział ponad 150 osób (jej absolwentów i obecnych słuchaczy). Były rodziny z kilkumiesięcznymi maluszkami, były dzieci roczne i kilkuletnie, były też takie, których rodzice byli jednymi z pierwszych absolwentów szpitalnej szkoły.

sobota, 13 październik 2018 21:07

Dzień otwarty w ośrodku radioterapii

Ponad 100 osób skorzystało w sobotę z zaproszenia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym szpitalu. Większość z nich przyglądała się też postępom prac w ośrodku radioterapii i miała niepowtarzalną okazję zobaczenia montażu dwóch przyspieszaczy liniowych, czyli serca ośrodka.

piątek, 12 październik 2018 19:28

Akceleratory już na miejscu

Do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przyjechały już akceleratory – najważniejsze wyposażenie ośrodka radioterapii. Od kilku dni trwa ich montaż.

Strona 1 z 77
404 Not Found

Not Found

The requested URL /get.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.