wtorek, 12 grudzień 2017 14:11

Podziękowania dla Szkoły Rodzenia

Pani Wioletta Gębicz, położna prowadząca Szkołę Rodzenia przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., od kolejnej grupy rodziców otrzymała podziękowania za "super zajęcia".
W podziękowaniach znalazło się też miejsca na życzenia.
"Samych szczęśliwych dni w życiu, uśmiechu na twarzy i niech spełni się wszystko to, o czym zamarzysz..."
Pod podziękowaniami podpisało się 9 rodziców.

My również w imieniu p. Wioletty dziękujemy za te miłe słowa.

wtorek, 12 grudzień 2017 13:48

Podziękowania dla Szkoły Rodzenia

W podziękowaniach znalazło się też miejsca na życzenia.
Pod podziękowaniami podpisało się 9 rodziców.

My również w imieniu p. Wioletty dziękujemy za te miłe słowa.

poniedziałek, 11 grudzień 2017 14:32

Torba Charytatywna Caritas

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas duchowego przygotowania i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dla chrześcijan to czas wyjątkowy, w którym najważniejsza jest bliskość i rodzinna atmosfera. Dodatkowego uroku świętom nadaje klimat, który tworzą choinka, prezenty i wigilijne potrawy.

Jednak nie dla każdego te święta będą radosne. Wokół nas są ludzie, dla których przygotowanie wigilijnej wieczerzy jest nie lada wyzwaniem. Dlatego Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. włącza się w akcję Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej „Torba Charytatywna Caritas”.

czwartek, 07 grudzień 2017 12:04

Limit badań wyczerpany

Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie bezpłatnymi badaniami krwi w kierunku wykrywania raka prostaty dziś rano zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podjął decyzję o zwiększeniu puli badań z zapowiadanych wcześniej 50 do 70.
W ciągu dwóch godzin od ogłoszenia tej decyzji również ta dodatkowa pula została wyczerpana. W związku z czym szpital nie przyjmuje już zgłoszeń na te badania.
Zachęcamy jednak do dbania o zdrowie swoje i najbliższych.
Po wyczerpaniu bezpłatnej puli badanie można także zrobić na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego lub specjalisty. Bez takiego skierowania, PSA w szpitalnym laboratorium diagnostycznym można też zbadać odpłatnie (po uprzednim opłaceniu badania w kasie szpitala, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 14.30).

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przeżył dziś prawdziwy najazd pomocników św. Mikołaja i śnieżynek. Prezenty czekały na pacjentów Oddziału Onkologii Klinicznej, pacjentki Oddziału Ginekologii Onkologicznej, a dzieci hospitalizowane na Oddziale Dziecięcym odwiedził wojewoda lubuski, również przysłany do szpitala przez świętego Mikołaja.

wtorek, 05 grudzień 2017 13:44

Ze świąteczną wizytą

Jutro Mikołajki, ale pomocnicy najbardziej ulubionego przez dzieci świętego już dziś odwiedzili Pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Tym razem w tę rolę wcielili się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego nr 16 w Gorzowie i będącego jego częścią Liceum Ogólnokształcącego nr 8. Każdy z pacjentów Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej otrzymał świąteczną niespodziankę w postaci kolorowej bombki wykonanej przez całą społeczność szkoły.

wtorek, 05 grudzień 2017 07:57

Panowie, skorzystajcie z bezpłatnych badań

Mimo zakończenia kampanii Movember, której celem było podnoszenie świadomości mężczyzn na temat profilaktyki raka jąder i prostaty, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. nadal zachęca do dbania o siebie i swoich najbliższych.
W sobotę 16 grudnia 2017 r. od godz. 10.00 do 13.00 zapraszamy do szpitalnego laboratorium na darmowe badania poziomu markera nowotworowego PSA w kierunku wykrywania raka prostaty.
W tym dniu szpitalni diagności przebadają 50 panów po 50 roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego niezbędna jest wcześniejsza telefoniczna rejestracja pod numerem 95 7 331 530. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 14.30.

piątek, 01 grudzień 2017 11:44

O chorobach dolnych odcinków dróg moczowych

Problemom i dolegliwościom w obrębie dolnego odcinka dróg moczowych poświęcone było listopadowe spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia. Gospodarzem tym razem był Andrzej Kaczmarek – kierownik Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Temat nie był przypadkowy. W listopadzie na całym świecie prowadzona była akcja pod hasłem Movember. Jej celem zachęcanie mężczyzn do badań nie tylko pod kątem raka prostaty, ale także innych typowo męskich chorób. Choć spotkanie dotyczyło dolegliwości w dolnym odcinku dróg moczowych, które mogą się przytrafić każdemu niezależnie od płci, na listopadową edycję Wszechnicy Zdrowia przyszli głównie panowie, dlatego spotkanie zdominował temat poświęcony rakowi prostaty.

czwartek, 30 listopad 2017 12:28

Podziękowanie od uczniów SP 13

Za zorganizowanie nauki pierwszej pomocy przedmedycznej i możliwość zwiedzenia bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy gorzowskim szpitalu otrzymaliśmy podziękowania od uczniów i wychowawcy klasy Id ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie otrzymaliśmy podziękowania. Poniżej ich treść.

czwartek, 30 listopad 2017 12:01

Blok porodowy bez tajemnic

Uczestniczki listopadowo-grudniowych zajęć w Szkole Rodzenia Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. intensywnie przygotowują się do nowej dla siebie roli - bycia rodzicem. Jednym z elementów zajęć realizowanych w gorzowskiej lecznicy jest wizyta w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. Najbardziej interesującym punktem „wycieczki” dla przyszłych rodziców jest zapoznanie się z warunkami panującymi na bloku porodowym.