poniedziałek, 26 lipiec 2021 12:58

Szpitalni rehabilitanci czekają na ozdrowieńców

Wróć do zdrowia po COVID
Zofia Cieślak i Marek Niekrasz (oboje z powiatu gorzowskiego) zakazili się koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowali na COVID. Gdy objawy choroby minęły i chcieli wrócić do codziennych obowiązków okazało się, że coś co wcześniej nie sprawiało im problemu teraz wymaga nadludzkiego wysiłku. Zaczęli szukać pomocy. Znaleźli ją w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. W lecznicy wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia realizowany jest program rehabilitacji dla osób z tzw. „long COVIDEM” czyli długofalowymi skutkami choroby. Za sobą mają już ponad trzy tygodnie zajęć. I są już tego pierwsze efekty.

poniedziałek, 19 lipiec 2021 13:27

Szpital biega

Wszyscy nasi biegacze ukończyli Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich
Brawa dla medyków

6 pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. – wiceprezes, lekarz, pielęgniarka, psycholog, ratownik medyczny i kontroler finansowy – ukończyło swoje dystanse w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w okolicach Lądku Zdroju. Biegacze wspólnie pokonali ponad 450 km; festiwal jest jedną z największych imprez tego typu w Polsce. Odbywał się podczas minionego weekendu.

40 studentów I. roku pielęgniarstwa na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbywa praktyki zawodowe w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Wśród osób, które zdecydowały się związać swoją zawodową przyszłość z pracą w szpitalu na stanowisku pielęgniarki jest też 3 mężczyzn. W ciągu 3-miesięcznych praktyk przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze mają okazję dokładnie poznać szpital i czynności jakie niebawem – po ukończeniu studiów - będą wykonywali na co dzień. Absolwenci pielęgniarstwa na akademii mają być remedium na coraz większe braki w tej grupie zawodowej.

niedziela, 11 lipiec 2021 20:05

Da Vinci pomaga kobietom

W mijającym tygodniu ginekolodzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wykonali dwie pierwsze operacje z użyciem robota chirurgicznego da Vinci; pacjentki zostały przyjęte do leczenia z powodu nowotworu błony śluzowej wyściełającej jamę macicy tzw. rakiem endometrium. W obu przypadkach ginekolodzy wykonywali zabieg histerektomii czyli usunięcia macicy.
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp od połowy maja wykonano już ponad 20 zabiegów z użyciem robota chirurgicznego.

Chcesz uzyskać certyfikat potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19?
- zaloguj się na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) przez stronę www.pacjent.gov.pl, w aplikacji mojeIKP lub mObywatel
lub
- zgłoś się do rejestracji przy punkcie szczepień (ul. Walczaka 42) od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do godz. 14.20
Unijny Certyfikat COVID (UCC) dostaje osoba, która:
- otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 (w Polsce certyfikat będzie ważny od 14 do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki) lub
- otrzymała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (czas ważności certyfikatu to 48 godz.) lub
- wyzdrowiała po COVID-19 (UCC będzie ważny od 11 do 180 dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR).

środa, 07 lipiec 2021 10:34

Ratunek dla chorych z tętniakiem aorty

Pierwszy taki zabieg w historii szpitala
Na początku lipca chirurdzy naczyniowi po raz pierwszy w historii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wykonali zabieg wszczepienia stentgraftu – niewielkiej syntetycznej rurki wzmacniającej ściany naczynia (lub tworzącej nowe połączenie pomiędzy naczyniami). To milowy krok w rozwoju lecznicy. Stentgrafty wykorzystywane są u pacjentów, u których lekarze zdiagnozowali tętniaki aorty.

wtorek, 06 lipiec 2021 10:59

Na terenie szpitala – strefa ruchu

Drogi znajdujące się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w zespole szpitalnym przy ul. Dekerta od wtorku (6 lipca) zostały objęte strefą ruchu. Tym samym stały się one obszarem, na którym stosuje się wszystkie przepisy ruchu drogowego i bez żadnych przeszkód mogą w nim podejmować czynności służbowe (wystawianie mandatów czy rozwiązywanie sporów po kolizji) zarówno funkcjonariusze policji drogowej jak i straży miejskiej.

Ostatnie pięć lat Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. to czas rozbudowy lecznicy, wymiana sprzętu i wprowadzenie niedostępnych do tej pory dla Lubuszan procedur medycznych, które pozwalają skuteczniej dbać o ochronę zdrowia i życia pacjentów. Pandemia nie spowolniła planów. Zarząd szpitala na lata 2021 – 2026 planuje kolejne inwestycje, który wartość to blisko pół miliarda złotych.

poniedziałek, 05 lipiec 2021 08:25

Punkt szczepień czynny krócej

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. informuje, że w związku z coraz mniejszym zainteresowaniem szczepieniami przeciwko COVID-19 szpitalny punkt szczepień zlokalizowany przy ul. Walczaka 42, od poniedziałku 5 lipca, będzie czynny tylko w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7.30 do godz. 14.00

piątek, 02 lipiec 2021 14:38

Wyróżnienia dla naszych lekarzy

Małgorzata Dobryniewska, Stanisław Weryszko, Mirosław Pilimon, Tomasz Więckowski - lekarze związani zawodowo z Wielospcjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., pielęgniarka Małgorzata Dwuraźna oraz pracownik Działu Higieny Szpitalnej – Elżbieta Jeleńska – otrzymali dziś (2 lipca) Odznaki Honorowe Miasta Gorzowa. Trojgu innym lekarzom: dr hab. n. med. prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego Katarzynie Brzeźniakiewicz-Janus, lek. Romanowi Kołodziejczakowi oraz lek. Grzegorzowi Rutkowskiemu wręczono - przyznane przez Sejmik Województwa Lubuskiego - odznaki Zasłużony dla Województwa Lubuskiego. Okazją do wręczenia odznaczeń była 764. rocznica nadania praw miejskich Gorzowowi Wielkopolskiemu.