wtorek, 21 sierpień 2018 09:00

PET/CT... i co dalej?

Czyniąc zadość zasadzie transparentności, w związku z prowadzonymi przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego czynnościami analityczno-informacyjnymi na terenie szpitala, dotyczącymi zamówienia publicznego pn.: „Dostawa aparatu PET/CT z wyposażeniem oraz adaptacją pomieszczeń” przedstawiamy oświadczenie Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Spółka z o.o. wraz z kompletem dokumentów w sprawie.

OŚWIADCZENIE

piątek, 03 sierpień 2018 10:37

Szpital w opinii mieszkańców

Jesteśmy dobrze oceniani przez naszych Pacjentów. To wniosek płynący z analizy wyników badań ankietowych przeprowadzonych w gorzowskim szpitalu na początku lipca przez Zachodni Ośrodek Badań Społecznych i Ekonomicznych.

czwartek, 02 sierpień 2018 10:54

Wojewódzka Poradnia Urologiczna czynna inaczej

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Od dnia 1 sierpnia 2018 r. Wojewódzka Poradnia Urologiczna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i czwartki.
Godziny przyjęć pozostają bez zmian.

Poniedziałek: godz. 15.00 - 19.00
Środa: godz. 15.00 - 19.00
Czwartek: godz. 15.00 - 19.00

czwartek, 02 sierpień 2018 08:09

Wybierzcie przychodnię przyjazną seniorom

Gorzowska Rada Seniorów zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Przychodnia przyjazna seniorom”. Zachęcamy Państwa do oddania głosu na przychodnie i poradnie specjalistyczne Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Kupony konkursowe można wypełniać od 1 sierpnia do 28 września. Bardzo liczymy na Państwa głosy.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe lubuskich szpitali wzbogacą się o nowy sprzęt. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzymały m.in. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze oraz Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Łącznie to 650 tys. zł. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjął Komitet Sterujący do spraw koordynacji interwencji EFSI w sektorze zdrowia, którego członkiem jest marszałek Elżbieta Anna Polak.

wtorek, 31 lipiec 2018 10:18

UWAGA!!! Rejestracja czynna krócej

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 17 sierpnia 2018 r. rejestracja główna Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przy ul. Dekerta będzie czynna od godz. 7.30 do godz. 15.00.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

sobota, 28 lipiec 2018 23:49

W trosce o zdrowie gorzowian

Pomiar cukru we krwi, ciśnienia tętniczego oraz BMI. Do tego spotkanie z fizjoterapeutą i bezpłatne badania laboratoryjne. To główne atrakcje pikniku, który Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie zorganizował w sobotę 28 lipca w Parku Górczyńskim.

czwartek, 26 lipiec 2018 11:41

Kroki milowe w rozwoju dziecka

Czy i kiedy kupić nosidełko lub leżaczek? Jakie konsekwencje może mieć zbyt wczesne sadzanie dziecka, a jaki wpływ na rozwój motoryczny dziecka mają skoczki-huśtawki czy chodziki? Jak rozpoznać czy dziecko jest już gotowe do pionizacji oraz czy moje dziecko prawidłowo się rozwija? Tego typu pytania zadaje sobie każdy rodzic. Odpowiedzi na nie z łatwością znajdują uczestnicy zajęć w Szkole Rodzenia Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. podczas spotkań z mgr Anną Kaliniecką – fizjoterapeutką, która podczas swoich zajęć opowiada (i pokazuje) przyszłym rodzicom jakie oznaki świadczą o gotowości do kolejnych etapów rozwoju motorycznego dziecka w pierwszym roku życia.

Jak ustrzec się chorób nowotworowych? Jak ułożyć zdrową i zbilansowaną dietę? Co zrobić w przypadku nadciśnienia, a czym grozi niedociśnienie? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać już w najbliższą sobotę, podczas organizowanego przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki, Pikniku w Parku Górczyńskim To jeszcze nie koniec zaplanowanych przez nas atrakcji. Podczas pikniku będzie też można spotkać się z fizjoterapeutą i porozmawiać o psychomotorycznym rozwoju niemowląt i małych dzieci, a także o podstawach rehabilitacji m.in. w chorobie nowotworowej.

środa, 25 lipiec 2018 13:15

Pożegnanie ze szpitalem

Bukiety kwiatów, łzy wzruszenia, a także moc życzeń zdrowia, pomyślności i... tęsknoty za szpitalem. Tak przebiegało dziś, zorganizowane w sali konferencyjnej szpitala, spotkanie personelu Oddziału Laryngologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Okazją było pożegnanie odchodzących na emeryturę pracownic – Jarosławy Górskiej oraz Mirosławy Stawickiej - Wojciechowskiej.