Aktualności

Rak jajnika jest bardzo niebezpiecznym nowotworem złośliwym. W Polsce diagnozuje się ok. 3 tysięcy nowych zachorowań rocznie. Choroba w początkowej fazie nie daje żadnych objawów, albo objawy są tak mało charakterystyczne, że postawienie właściwej diagnozy może zająć trochę czasu. Dlatego do 75% przypadków rozpoznań stawianych jest dopiero, gdy nowotwór jest w III lub IV stadium rozwoju (przerzuty obecne są w obrębie jamy brzusznej lub odległe). Chorobę długotrwale można kontrolować u co trzeciej pacjentki. Aby osiągnąć ten cel lekarze ginekolodzy i onkolodzy z gorzowskiego szpitala szukali rozwiązań podczas spotkania naukowego pt. „Leczenie zaawansowanego raka jajnika bewacyzumabem w Polsce”, które odbyło się na początku kwietnia w sali konferencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Jednym z prelegentów był prof. Radosław Mądry z Oddziału Ginekologii Onkologicznej Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Lekarze i Pacjenci Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. już korzystają z nowoczesnego aparatu RTG z ramieniem C. Nowe urządzenie, warte 290 tysięcy złotych, zastąpi stary wysłużony aparat, jaki wiele lat temu oddział chirurgii dziecięcej dostał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

środa, 19 kwiecień 2017 09:30

Zapraszamy na drugie warsztaty kosmetyczne

Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie we współpracy z Fundacją „Piękniejsze życie”, po raz drugi zaprasza na warsztaty kosmetyczne dla kobiet leczących się z powodu choroby nowotworowej. Panie które zgłoszą się na warsztaty mogą liczyć na niezapomniane chwile relaksu i piękny wygląd.

Zbliża się ostatni poniedziałek miesiąca czyli czas na Wszechnicę Zdrowia czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o zdrowiu, ale nie wiedzieliście gdzie zapytać. Tym razem (24 kwietnia 2017 r.) z mieszkańcami Gorzowa i okolic spotka się lek. Anna Rzeźniewska - kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności.

Od 2005 roku 18 kwietnia jest Europejskim Dniem Praw Pacjenta. Jego celem jest przypomnienie o konieczności przestrzegania podstawowych praw pacjenta ujętych w Europejskiej Karcie Praw Pacjenta. Karta zawiera zasady, które gwarantują „wysoki poziom ochrony ludzkiego zdrowia” oraz zapewniają wysoką jakość usług. Karta jest skierowana do wszystkich osób, niezależnie od wieku, płci, wyznania czy statusu społeczno-ekonomicznego.

Oddział Onkologii Klinicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej i Fundacją „Tam i z powrotem”, które od 2014 roku realizacją Program Edukacji Onkologicznej zachęcają do wypełnienia ankiety dotyczącej wsparcia osób z chorobą nowotworową i ich bliskich w ramach programu edukacji onkologicznej.
Ankieta nie ma charakteru komercyjnego. Jej celem jest jedynie poznanie potrzeb osób z chorobą nowotworową oraz zakresu w jakim mogą te potrzeby być zaspokojone - w ramach prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej i Fundację „Tam i z powrotem” działań edukacyjnych.

piątek, 14 kwiecień 2017 07:21

Wesołych Świąt

Zdrowych, pogodnych i radosnych,
wypełnionych wiarą, nadzieją i miłością
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
radosnego, wiosennego nastroju
wesołego Alleluja

życzy
Zarząd i Rada Nadzorcza Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.

czwartek, 13 kwiecień 2017 06:38

List od Ministra Zdrowia

W odpowiedzi na zaproszenie na uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego Ośrodka Radioterapii w Gorzowie Wlkp zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. otrzymał list od ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Poniżej jego treść:

środa, 12 kwiecień 2017 16:16

Akt erekcyjny podpisany

To jeden z najważniejszych momentów w historii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Chwila, na którą mieszkańcy północnej części regionu czekali od wielu lat. Dziś podpisany został akt erekcyjny Ośrodka Radioterapii, a po nim symboliczne rozpoczęcie budowy. Prace budowlane rozpoczną się za kilka dni.
Uroczystość podpisania aktu erekcyjnego Ośrodka Radioterapii poprzedziło podpisanie umowy między zarządem województwa a prezesami gorzowskiej lecznicy, na przekazanie szpitalowi kwoty 8 mln złotych jako wkładu własnego samorządu w budowę ośrodka na północy regionu.

W piątek 7 kwietnia 2017 r. z okazji Światowego Dnia Zdrowia w hallu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. we współpracy z Grupą Gorzowskich Przyjaciół i Fundacją Rak 'n Roll otwarta została wystawa fotografii Igi Borowskiej-Krajnik i Katarzyny Radkiewicz pt. "Tu i Teraz". Wystawę swoim patronatem objęła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, poseł Krystyna Sibińska i Jacek Wójcicki - prezydent Gorzowa.