Aktualności

poniedziałek, 19 październik 2020 06:38

Od dziś zmiana organizacji wejścia do szpitala

Uwaga Pacjenci!
W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od poniedziałku (19 października) Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wprowadza nowe zasady wejścia do szpitala oraz przyszpitalnych poradni.
Pacjenci
* Wojewódzkiej Przychodni Chirurgii Dziecięcej
* Konsultacyjnej Poradni Patologii Noworodka
* Poradni Diabetologicznej dla Dzieci
* Wojewódzkiej Poradni Leczenia Zeza
* Poradni Endokrynologicznej dla Dzieci
* Poradni Urologii Dziecięcej
- OSOBY PORUSZAJĄCE SIĘ NA WÓZKACH ORAZ RODZICE Z WÓZKAMI
- OSOBY WCHODZĄCE DO SEKRETARIATU, KANCELARII OGÓLNEJ, RUCHU CHORYCH
wchodzą do szpitala bezpośrednio wejściem głównym. Tam wypełniają ankietę i mają wykonany pomiar temperatury.

Pacjenci udający się do innych poradni powinni skierować się do poczekalni głównej zlokalizowanej naprzeciwko głównego wejścia do szpitala od ul. Dekerta 1.
Poczekalnia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00-19.00.
W poczekalni głównej, w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godz. 7.30-15.00, w środy w godz. 7.30-18.00 funkcjonuje rejestracja do poradni specjalistycznych.

czwartek, 15 październik 2020 09:40

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk

➡️Dziś obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk ✋
➡️Dokładnie rok temu rozpoczęliśmy edukację najmłodszych w tym zakresie
➡️Prowadziliśmy warsztaty mydełkowe i uczyliśmy kiedy i jak należy myć ręce ?
➡️ Koronawirus zatrzymał niestety nasze działa w przedszkolach, dlatego tą drogą przypominamy NIE TYLKO NAJMŁODSZYM:
‼️ Mycie rąk to podstawa dbania o zdrowie swoje i innych
‼️ Mycie rąk (z użyciem mydła) może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka.
Koronawirus jest śmiertelny!
Zachowuj się bezpiecznie.

20 pensjonariuszy zielonogórskiego Domu Pomocy Społecznej - po uzyskaniu negatywnych wyników testu na obecność koronawirusa - opuściło Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. i zostało przetransportowanych do Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu. Dziewiętnastu kolejnych czeka na powrót do Domu Kombatanta w Zielonej Górze, w którym już przygotowywane są dla nich pokoje. Część pensjonariuszy (z dodatnim wynikiem testu) zostanie umieszczona w osobnym skrzydle DPS specjalnie dostosowanym do opieki nad chorymi na COVID.

Na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przebywa obecnie sześćdziesięciu jeden pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze.
Dwudziestu pięciu z nich ma ujemny wynik na obecność koronawirusa. Są gotowi do opuszczenia WSzW i hospitalizacji w innych specjalistycznych jednostkach. Łącznie na oddziale zakaźnym WSzW przebywa 98 pacjentów.

Wpisy na portalu społecznościowym nie oddają obrazu sytuacji.
Zakończyło się postępowanie wyjaśniające dotyczące rzekomo niewłaściwego zachowania się lekarza Wojewódzkiej Poradni Chirurgii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w dniu 7 października 2020 r.
Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy okazało się, że w Wojewódzkiej Przychodni Chirurgii Dziecięcej dwuletni synek kobiety po raz pierwszy był konsultowany na początku września (9 września). Powodem zgłoszenia był uraz barku. Po wykonaniu niezbędnych badań obojczyk chłopca został zaopatrzony w gips. W karcie informacyjnej, jaką matka chłopca dostała w poradni - chirurg zalecił kontrolę stanu zdrowia chłopca w terminie nie przekraczającym 3 tygodni. Matka opuszczając poradnię nie ustaliła (choć miała taką możliwość) terminu nowej wizyty. Nie skorzystała też z wielu innych możliwości zarejestrowania dziecka do poradni korzystając z drogi elektronicznej czy założenia konta w systemie eRejestracja.

Pogorszył się stan dwóch pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Zielonej Górze, którzy z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 są hospitalizowani w oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Wczoraj (12 października) jedna osoba została podłączona do urządzenia wspomagającego oddech. W sumie na oddziale intensywnej opieki medycznej przebywa 7 osób; jedna spośród nich to podopieczny Domu Kombatanta.
Obecnie w oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala obecnie przebywa 96 pacjentów, w tym 62 pensjonariuszy Domu Kombatanta w Zielonej Górze.

wtorek, 13 październik 2020 07:18

Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego

Z okazji obchodzonego dziś Światowego Dnia Ratownictwa Medycznego pragniemy złożyć wszystkim ratownikom medycznym serdeczne życzenia oraz wyrazy szacunku za trud i poświęcenie w codziennej, jakże ważnej pracy.
Serdecznie dziękujemy Państwu i życzymy zdrowia, siły oraz wytrwałości potrzebnej nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym.
Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.

poniedziałek, 12 październik 2020 13:53

Wszystkie wyniki w Centralnym Punkcie Wydawania Wyników

Uwaga pacjenci!
W Centralnym Punkcie Wydawania Wyników (budynek dawnej stróżówki przy bramie wjazdowej na teren szpitala od ul. Dekerta) można odebrać WSZYSTKIE wyniki badań wykonywanych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.
Punkt jest czynny w:
- poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 7.00 do 15.00,
- środy od 7.00 do 18.00
Wyniki badań można też pobrać samodzielnie po utworzeniu konta w systemie e-rejestracja, na stronie internetowej Szpitala http://www.szpitalgorzow.pl (kod jednorazowy można otrzymać w rejestracji laboratorium i pozostałych rejestracjach szpitalnych)

poniedziałek, 12 październik 2020 12:56

Dwie osoby zmarły, dwie wypisane do innej placówki

To był trudny weekend (10-11 bm.) na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Zmarło dwóch kolejnych pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta w Zielonej Górze. Dwie inne osoby po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zostały wypisane do innej placówki; obie trafiły do Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu.

poniedziałek, 12 październik 2020 12:26

Pomoc dla pacjentów oddziału zakaźnego

Kilkadziesiąt litrów wody, środki czystości, maszynki do golenia, szampony, mydła i wiele innych artykułów codziennego użytku zebrali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. dla pensjonariuszy DPS Dom Kombatanta z Zielonej Góry hospitalizowanych na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. To nie jedyna pomoc rzeczowa, jaka dziś (9 października) wpłynęła do lecznicy. Władze Gorzowa przekazały napoje odżywcze. W akcje pomocowe włączyli się też pracownicy gorzowskiego szpitala, przedsiębiorstwa i mieszkańcy miasta poruszeni losem pacjentów z koronawirusem.

Strona 1 z 131
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.