poniedziałek, 23 kwiecień 2018 17:22

Pierwsza pomoc przedszkolaków

Pierwsza pomoc przedmedyczna jest dziecinnie prosta. Może ją opanować każdy, włączając w to także dzieci w wieku przedszkolnym. Dziś tę sztukę próbowały opanować dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 31 w Gorzowie Wlkp. Trzeba przyznać, że robiły to z pełnym zaangażowaniem, bo pierwszymi, których maluchy próbowały uratować były ich ukochane, przyniesione z domu pluszaki.

Dziękujemy za przekazaną wiedzę, poświęcony czas, miłą atmosferę podczas zajęć, motywację, nazywanie rzeczy po imieniu, za wszystkie oddechy, ćwiczenia przebierania, kąpania i karmienia :)
Dziękujemy za pomoc w rozpoczęciu najważniejszej roli w naszym życiu - roli MAMY :)
Życzymy wszystkiego najpiękniejszego!

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 12:28

Jutro badania RTG tylko przy ul. Dekerta

Szanowni Państwo,
z powodu przeprowadzania obowiązkowych okresowych kontroli pomiarów dozymetrycznych potwierdzających skuteczność osłon stałych przed promieniowaniem jonizującym i prawidłowego działania aparatów RTG, jutro (24 kwietnia 2018 r.) będzie nieczynna pracownia RTG zlokalizowana w Zespole Szpitalnym przy ul. Walczaka.
W tym dniu wszystkie badania będą wykonywane w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej przy ul. Dekerta.
Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

niedziela, 22 kwiecień 2018 18:01

Kolejna biała sobota za nami

Miło iście letniej pogody za oknem, która bardziej zachęcała do wypadów nad jezioro lub szukania ochłody w lesie, około 200 osób wzięło udział w drugiej już tegorocznej białej sobocie jaką zorganizował Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne badania laboratoryjne i badania ginekologiczne. Tym razem w sobotniej ofercie szpitala oprócz nauki pierwszej pomocy przedmedycznej, mierzenia ciśnienia krwi, pomiaru BMI, porad żywieniowych i profilaktyki nowotworowej znalazły się też badania laryngologiczne pomagające wykryć nowotwory głowy i szyi. Z naszego zaproszenia kolejny raz skorzystały też specjalistki od słuchu. Dzięki temu każdy mógł skorzystać z otoskopii czyli podstawowego badania przewodu słuchowego.

sobota, 21 kwiecień 2018 16:20

Kosmetyczny kwiecień

Wczoraj (piątek, 20 kwietnia 2018 r.) w sali konferencyjnej gorzowskiego szpitala odbyły się kolejne warsztaty kosmetyczne dla kobiet chorych onkologicznie. Wzięło w nich udział 10 kobiet, które połączyła choroba nowotworowa i zmaganie się z jej trudami.

środa, 18 kwiecień 2018 12:49

Uwaga, nie parkujcie przy przystanku

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. informuje, że w związku z przeprowadzanymi pracami naprawczymi nawierzchni w dniach od 19 do 21 kwietnia 2018 r. będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów na parkingu przy końcowym przystanku autobusowym przy ul. Dekerta.
Bardzo prosimy o dostosowanie się do zakazu. Pojazdy, które w tym okresie nie opuszczą parkingu będą odholowane na koszt właściciela.

środa, 18 kwiecień 2018 12:43

Rosną, aż miło

Oto owoce naszej styczniowej edycji zajęć w Szkole Rodzenia przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Od lewej: Jakub, Franek, Natan, Aleks, Mikołaj, Michalina i Hania. Miło nam ich poznać.
To zdjęcie nie tylko wyszukaliśmy na FB, ale też dostaliśmy na naszą skrzynkę.
W imieniu p. mgr Wioletty Gębicz - położnej prowadzącej Szkołę Rodzenia serdecznie dziękujemy za taką pamiątkę i życzymy wielu szczęśliwych wspólnych chwil. Rośnijcie zdrowo maluszki.

środa, 18 kwiecień 2018 06:52

Podziękowania dla dr Brzeźniakiewicz-Janus

Do dr Katarzyny Brzeźniakiewicz- Janus – kierownika Klinicznego Oddziału Hematologii, Uniwersytet Zielonogórski dotarło podziękowanie od prof. Grzegorza Helbiga – kierującego Oddziałem Hematologii i Transplantacji Szpiku Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w którym czytamy:
„Szanowna Pani Doktor
W dniu 12.03.2018 r. Oddział Hematologii i Transplantacji Szpiku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach obchodził jubileusz 4000 przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych. Osiągnięcie to nie byłoby możliwe bez Pani zaangażowania i pomocy. Pragnę podziękować za dotychczasową współpracę mając nadzieję na jej owocną kontynuację w przyszłości
Grzegorz Helbig”

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 11:14

Zapraszamy na "białą sobotę"

Bezpłatne badania laboratoryjne, cytologiczne i bezpłatne badania laryngologiczne w kierunku wykrywania nowotworów głowy i szyi, to tylko niektóre atrakcje „białej soboty” organizowanej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zaplanowanej na 21 kwietnia 2018 r.

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:59

Dziękujemy za wsparcie dla Kajetana

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla 12-letniego Kajetana Fikusa serdecznie dziękujemy za ogromne wsparcie jakiego udzieliliście Państwo chłopcu i jego rodzinie. Podczas piątkowego festynu charytatywnego, który dla swojego ucznia zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 13 udało się zebrać aż 35 tysięcy złotych. To zaledwie 10% tego co potrzeba na jego leczenie w Stanach Zjednoczonych, ale i tak ogromne wsparcie dla najbliższych Kajetana. Szpital w Gorzowie też ma swój udział w tej pomocy. Na piątkowy festyn przekazaliśmy voucher na zwiedzanie szpitala, a za skromny datek do puszki nasze pielęgniarki m.in. mierzyły ciśnienie, BMI i sprawdzały poziom cukru we krwi.