czwartek, 21 czerwiec 2018 12:09

PET/CT już pracuje

Długo oczekiwany aparat PET/CT, umożliwiający precyzyjną diagnozę pacjentów z chorobą onkologiczną, w gorzowskim szpitalu dziś rozpoczął pracę. To wysokiej klasy urządzenie które pozwala wykryć i ocenić zmiany niemożliwe do zobrazowania za pomocą innych technik radiologicznych, i jedyne takie w lubuskich szpitalach. Pierwsi Pacjenci w Gorzowie już zostali poddani tym badaniom.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że kierownik Klinicznego Oddziału Hematologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. - dr n. med. Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus - od wczoraj jest kierownikiem Kliniki i Katedry Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

środa, 20 czerwiec 2018 10:43

Zapraszamy do wspólnego świętowania

Już w najbliższą sobotę (23 czerwca) wraz z marszałek Elżbietą Anną Polak zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy w ramach Święta Województwa Lubuskiego. Na tę wyjątkową imprezę szykujemy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a że dla nas najważniejsze jest zdrowie, będziemy zachęcać wszystkich do wykonywania badań, profilaktyki zdrowotnej oraz zdrowego odżywiania się. Będzie też okazja do skorzystania (bez kolejek i skierowań) z porad szpitalnych specjalistów.

środa, 20 czerwiec 2018 08:14

O udarach w ramach Wszechnicy Zdrowia

W ramach cyklu Wszechnica Zdrowia w czerwcu zapraszamy na spotkanie z neurologiem. Będzie można się dowiedzieć jak rozpoznać udar mózgu, czy można mu zapobiec i jakie są czynniki ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Dr Paweł Dura opowie też jak wykonać F.A.S.T. czyli najprostszy test neurologiczny.
Na spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia zapraszamy jak zwykle w ostatni poniedziałek miesiąca (tym razem będzie 25 czerwca 2018 r. o godz. 15.00) do sali konferencyjnej szpitala przy ul. Dekerta.

wtorek, 19 czerwiec 2018 12:20

Dziś rusza szpitalna strefa kibica

Pacjenci naszego Szpitala dzisiejszy mecz Polska-Senegal obejrzą za darmo – powiedział wiceprezes Robert Surowiec, a prywatnie zapalony biegacz i kibic narodowej reprezentacji.
Jesteśmy przekonani, że pozytywne emocje, jakie wyzwala wspólna radość kibicowania, przyczynią się do szybkiego powrotu do zdrowia nie tylko hospitalizowanych fanów piłki nożnej!

Polska Gola!
Chcesz obejrzeć Orły Nawałki w akcji za darmo? Zgłoś się do punktu pielęgniarskiego.

Na ręce Pana Roberta Surowca – wiceprezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. - składam najserdeczniejsze podziękowania za pomoc, którą otrzymałam i otrzymuję w ramach opieki nad moją chorą onkologicznie mamą, pacjentką Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. na Oddziale Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii.

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 10:54

Organizatorzy biegu dziękują szpitalowi

Na ręce prezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. trafiło podziękowanie za pomoc przy organizacji III Biegu Rodzicielstwa Zastępczego, który odbył się w ramach Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W podziękowaniu czytamy:
„Dzięki Państwa pomocy udało się wywołać uśmiech na twarzach dzieci,a tym samym sprawić radość ich opiekunom, jednocześnie propagując ideę rodzicielstwa zastępczego. Wyrażamy swoją wdzięczność za poświęcony czas, wielkie serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Życzymy powodzenia w realizacji planów w życiu osobistym i zawodowym.”

- To przełomowy moment. Najdroższa inwestycja od czasów budowy szpitala przy ul. Dekerta, czyli od ponad 30 lat. Dziś rozpoczynamy nowy etap działalności Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - mówił tuż przed podpisaniem umowy na zakup, dostawę i montaż akceleratorów dla Ośrodka Radioterapii prezes gorzowskiej lecznicy Jerzy Ostrouch. - I nie ma w tym krzty przesady, bo budowa ośrodka radioterapii – inwestycji najbardziej wyczekiwanej przez mieszkańców północnej części regionu - pochłonie prawie 66 mln złotych, a samo jego wyposażenie w niezbędny sprzęt medyczny to koszt niespełna 27 mln.

wtorek, 12 czerwiec 2018 13:28

Zgłoście się po koperty życia

Dane o stanie zdrowia, lista przyjmowanych leków, informacje o alergiach, imię i nazwisko, numer PESEL, a także dane kontaktowe do najbliższych. To podstawowe informacje, które powinny znaleźć się w kopercie życia. Mogą się one przydać, gdy osobie samotnej będzie potrzebna pomoc lekarza czy ratownika medycznego. Zespołom ratownictwa medycznego łatwiej będzie udzielić pomocy, gdy będą znali medyczną „przeszłość” swojego pacjenta. Koperty życia będzie można odbierać m.in. w hallu głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

wtorek, 12 czerwiec 2018 11:50

Łączy nas krew

Choć na co dzień różnimy się, łączy nas jedno – krew. To wyjątkowa substancja, którą mogą wytworzyć jedynie nasze organizmy. To pierwotne dobro, którym może podzielić się niemal każdy. Oddając krew, zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko anonimowym biorcom, lecz także sobie i naszym bliskim.
Chwyć Czerwoną Nitkę: przyłącz się do sieci ludzi, którzy oddając krew, sprawiają, że wszyscy możemy czuć się bezpieczniej. My już się przyłączyliśmy. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie bierze udział w kampanii „Twoja krew, Twoje życie”.