wtorek, 21 styczeń 2020 12:15

Zapraszamy na wieczór gier planszowych

Nie masz pomysłu jak spędzić Dzień Babci i Dziadka? Skorzystaj z naszej propozycji. Spędźcie ten wieczór razem w towarzystwie gier planszowych. 24 stycznia 2020 r. na godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z grami planszowymi do sali konferencyjnej szpitala przy ul. Dekerta.
Znacie Warcaby, Chińczyka, Monopoly czy Scrabble? A może masz ochotę zagrać w Terrę, Marco Polo, Sabotażystę, Carcassonne, Kolejkę, Ubongo, Nemesis, Escape Room, Agentów Molocha czy Neuroshimę Hex? Nie masz z kim rozegrać partyjki w Dobble, Mafię czy Palce w Pralce?
Tu znajdziesz partnera do interesujących rozgrywek strategicznych, ekonomicznych, towarzyskich, karcianych, familijnych i tych dla dzieci. Gry planszowe to zabawa, która łączy pokolenia i przyjemne z pożytecznym,. Podczas szpitalnego spotkania z planszówkami każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie.
Przyjdź do nas ze swoimi ulubionymi grami albo zagraj w te przyniesione przez innych uczestników spotkania.
Startujemy o godz. 18.00

Gotowość Polaków do oddawania narządów do transplantacji zależy od ich wieku i zaufania do systemu ochrony zdrowia – tak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna w ramach projektu badawczego „Wpływ religijności na zachowania prospołeczne mierzone akceptacją dla dawstwa narządów/tkanek do celów transplantacyjnych” pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

czwartek, 16 styczeń 2020 14:06

Kolejne warsztaty mydlarskie za nami

Kolejna grupa przedszkolaków ma za sobą warsztaty mydlarskie w ramach naszego projektu #szpitaluczy. Tym razem gościliśmy w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Gorzowie Wlkp. Dzięki specjalistom z Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. aż 43 dzieci nauczyło się wierszyka prawidłowym myciu rąk. Dowiedziały się też kiedy i jak należy myć ręce, oraz tego, że po wszystkich czynnościach trzeba koniecznie wytrzeć dłonie do sucha. Od dziś w przedszkolnych łazienkach obu przeszkolonych grup zawisną, przygotowane przez gorzowski szpital, kolorowe instrukcje dotyczące prawidłowej techniki mycia rąk.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 10:36

Sukces szpitalnej grochówki

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także tym razem, gorzowianie otworzyli swoje serca i hojnie wsparli Fundację Jerzego Owsiaka. Hitem znów okazała się szpitalna grochówka. Dzięki ofiarności gorzowian do puszek WOŚP ze sprzedaży zupy trafiło 2 500 złotych. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

To informacja, na którą czekało wielu seniorów. Od wtorku 14 stycznia 2020 r. w budynku poradni przy ul. Walczaka 42 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. uruchamia Poradnię Geriatryczną skierowaną do osób po 60. roku życia. Bedzie w niej przyjmować dr Beata Trzcińska-Butkiewicz.

środa, 08 styczeń 2020 12:16

Laparoskop w służbie ginekologii

Małoinwazyjna chirurgia, zabiegi laparoskopowe standardem w zabiegach ginekologicznych.
Jest jednym z najważniejszych narządów kobiecego układu rozrodczego. Tam zagnieżdża się zarodek. Tam też się rozwija i tam dziecko przygotowuje się do przyjścia na świat. Macica, bo o niej mowa, podobnie jak inne ludzkie narządy narażona jest na pojawienie się w niej zmian chorobotwórczych, jak np. polipy, mięśniaki czy nowotwory szyjki lub trzonu macicy. Do tej pory większość koniecznych zabiegów ginekologicznych przywracających kobietom zdrowie i ratujących ich życie była wykonywana w sposób klasyczny czyli poprzez otwarcie powłok brzusznych. Jednak ginekolodzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w standardzie wykorzystują do nich metody laparoskopowe, które są mniej inwazyjne i lepiej tolerowane przez pacjentki.

Pierwszy w rodzinie lekarz. Pediatra, laureat nagrody Lubuski Hipokrates 2018 r., najlepszy pediatra powiatu myśliborskiego w 2019 r. Prywatnie mąż i ojciec 2 dzieci oraz miłośnik książek. Pochodzi z Myśliborza, absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od stycznia 2020 r. kierownik Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

wtorek, 07 styczeń 2020 11:31

Podziękowania dla chirurgów

Pani Danuta, pacjentka oddziału chirurgicznego przesyła podziękowania personelowi oddziału, a w szczególności pielęgniarkom i salowym. Poniżej prezentujemy treść podziekowań.
Leżę na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej od 24 grudnia 2019 r. jestem bardzo zadowolona z pracy pan pielęgniarek i salowych. Uważam, że panie pielęgniarki są bardzo miłe. Zawód swój wykonują z powołaniem. Są zawsze uśmiechnięte i pomocne. Dla całego personelu z pozdrowieniami Danuta M. (nazwisko znane pracownikom szpitala)

wtorek, 07 styczeń 2020 11:16

Podziękowania dla chirurgów