piątek, 14 maj 2021 12:20

Szczepionki na COVID-19 już są dostępne dla wszystkich dorosłych Polaków

Skończyłeś 18 rok życia? Chcesz się zaszczepić przeciwko COVID-19?
Już możesz! Od 10 maja szczepionki na koronawirusa SARS-CoV-2 są dostępne dla wszystkich dorosłych Polaków.
Jest kilka możliwości, aby zapisać się na szczepienie.
Dowiedz się więcej:

Można:
1. zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
Można to zrobić samodzielnie lub poprosić o pomoc bliską osobę. Przy zapisie konieczny będzie numer PESEL. Jeśli podasz numer swojego telefonu komórkowego otrzymasz SMS z potwierdzeniem terminu szczepienia. Podczas rejestracji można wybrać dostępny termin oraz miejsce szczepienia.

2. zarejestrować się elektronicznie poprzez rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl
Korzystając z tej formy można zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).
I. Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym wymaga posiadania własnego Profilu Zaufanego. System sam proponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Można też skorzystać z dostępnej na stronie wyszukiwarki i samodzielnie wskazać dogodną datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
II. Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego – to opcja dla osób, które nie mają Profilu Zaufanego. Wystarczy podać numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, a system zaproponuje termin i miejsce szczepienia.
Wejdź na stronę Zarejestruj się na szczepienie i przejdź na stronę e-rejestracji. Wybierz jedną z dwóch ścieżek: „szybka rejestracja”. Wpisz dane i kliknij „Zarejestruj się”. Otrzymasz wiadomość SMS z kodem. Wpisz kod w okienko, które pojawiło się po kliknięciu Zarejestruj się. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.
UWAGA! Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.

3. wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

4. skontaktować się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcesz zaszczepić się w Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. skontaktuj się z nami.
Pod numerami telefonów 514 425 124 i 797 127 880 można umówić, odwołać lub zmienić termin szczepienia. Jeśli masz trudności z dodzwonieniem się do nas wyślij mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nie znalazłeś u nas dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.